biešu humuss

Kas var būt labāks par dārzeņiem! Kamēr vēsā mierā varu nograuz kilogramu ar burkāniem vai krāsnī ceptiem, saldajiem kartupeļiem, vieta jāatrod arī citiem dārzeņiem.  Tāpēc tapa šis humuss. Kaut kas sātīgs, kaut kas ar bietēm ( vēl viens mans favorītdārzenis) un kaut kas, kur iemērkt saldos burkānu stienīšus. Kraukšķ un krēmīgs reizē!

Bieži humusu receptēs klāt tiek pievienots tahini, bet sezama sēklas ( tahini pamatsastāvdaļa) nav mans sabiedrotais, tāpēc iztieku bez tā un jāsaka, ka nemaz nepietrūkst. Citruss un bietes ir ārkārtīgi laba kombinācija pašos pamatos. Turku zirņi un olīveļļa dod nepieciešamo krēmīgumu… galvenais, lai blenderis nepadodas un parūpējas par vienmērīgu konsistenci.

biešu humuss recepte

SASTĀVDAĻAS

  • 1 iepakojums ( ~300g) turku zirņu. Izmantoju I Love Eco no Rimi
  • 2 nelielas bietes ( ~500g )
  • 1/2 citrons. Izmantosim gan miziņu, gan sulu
  • 2 ēdamkarote olīveļļa
  • ūdens
  • sāls

Vispirms nomazgājam un nelielos gabaliņos sagriežam bietes. Nelielā daudzumā ūdens liekam tās sautēties pannā kamēr tās kļūst mīkstas. Kad ūdens iztvaikojis, pievieno pavisam nelielu daudzumu eļļas un bietes apcep. Kamēr pagatavotās bietes atdziest, tekošā ūdenī noskalo turku zirņus un ļauj tiem nožūt.

Blenderī liek olīveļļu, sulu un miziņu no 1/2 citrona, 2 ēdamkarotes ūdens, bietes un turku zirņus. Blenderē līdz iegūta vienmērīga konsistence. Šķidrākam rezultātam vai labākam blenderēšanas procesam, pievieno ūdeni vai eļļu. Pagaršo vai sasniegts pareizais citrusa un krēmīguma līmenis, Turpina procesu līdz iegūts vēlamais garšas un konsistences apvienojums! Garšojam, garšojam, garšojam!

biešu humuss recepte

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s