jauno biešu lapu risotto

Kad vēl, ja ne tagad – pilniem vēderiem var saēsties vietējos zaļumus t.sk.  jaunās bietītes, kuras tieši šobrīd nopērkamas ar visiem kātiem un skaistām, tumši zaļām lapām! Tajās ir ārkārtīgi daudz dzelzs, antioksidantu, vitamīni K, A un C! Grēks neizmantot! Šīs zaļās burvības iespaidā, pagatavoju biešu lapu risotto un kā jau ierasts – recepte ir #plantbased, #glutenfree un, jā, arī #vegan! 

*Ja esi iegādājies bietes ar visiem zaļumiem, bet gatavošana plānota nākamajās dienās, nogriez zaļumus un glabā tos atsevišķi no saknes. Tādā veidā saglabāsi svaigumu, jo biešu lapas un kāti ātri izsūc saknē esošo mitrumu.

SASTĀVDAĻAS ( 2 lielas / 4 mazas porcijas )

  • 4 jaunās bietes ar visiem zaļumiem
  • 4 saujas rīsi ( izmantoju Bio Jasmīna rīsus )
  • 2 ķiploka daiviņas
  • 1 neliels sīpols
  • 1 tējk. svaigs ingvers
  • sāls
  • olīveļļa
  • 2 – 3 glāzes ūdens

Nelielos kubiciņos sagriež bietes, sīpolus un ķiplokus, un liek uz pannas (.. vai katliņā, ja panna pavisam neliela vai ir pieejams katliņš ar biezo pamatni). Pievieno olīveļļu, ingveru, sāli un uz vidēji lielas uguns apcep 5 minūtes. Paralēli uzliek vārīties ūdeni. Pievieno sīki sagrieztus biešu lapu kātus, rīsus un apcep vēl 3 minūtes.

Kad rīsi viegli apcepušies un skaisti iekrāsojušies, pievieno glāzi karsta ūdens, vidēji smalki sagrieztas zaļās biešu lapas, samazini uguni uz minimālo un ļauj visam sautēties vismaz 10-15 minūtes. Pēc nepieciešamības pievieno vēl ūdeni.

Kopējais pievienotā ūdens daudzums atkarīgs no tā, cik biezu vēlies risotto. Man tas patīk salīdzinoši biezs, tāpēc gatavošanas laikā pievienoju aptuveni 2 glāzes ūdens.

SaveSave

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s