iepazīsti Cēsis / pieturvietas un apskates objekti

Noteikti jau būsiet pamanījuši cik pasākumiem un notikumiem bagāta ir pilsēta Cēsis. Īpaši vasarā. Sākot ar sarunu festivālu LAMPA, Imantdienām, beidzot ar pilsētas svētkiem un slaveno FONO CĒSIS! Tik pat bagāta pilsēta ir arī ar dažādiem apskates objektiem, mazām pieturas vietām, veikaliņiem un parkiem.

Iepazīsti Cēsis! Ja esi ciemos, nepaej garām šīm vietām :

>> VIDZEMES KONCERTZĀLE 

Šobrīd viena no aktīvākajām ciemiņu piesaistes vietām, jo darbojas kā nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionāls kultūras centrs. Tajā ne tikai pieejama zāle ar 800 skatītāju vietām, Kamerzāle, Ērģeļu zāle, bet arī kino, izstāžu zāle, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola, restorāns un Fazenda vīna bārs.

// Adrese : Raunas iela 12 -1

 

>> CĒSU CENTRĀLĀ BIBLIOTĒKA 

Nesen atjaunotā bibliotēkas ēka, kura ar savu pievilcīgo ārieni sagaida katru pilsētas autoostas/stacijas viesi. Tajā pieejams viss, ko jebkura laba bibliotēka var piedāvāt – lieliska lasāmviela, grāmatas līdzņemšanai, starpbibliotēku abonaments, kopēšanas, printēšanas un citi pakalpojumi.

// Adrese : Raunas iela 1

 

>> mākslas telpa MALA

Vienā no senajām vecpilsētas mājām, bez liekiem remontiem un pucēšanas iekārtots bārs, kafejnīca, lasītava, Latvijas dizaina preču veikaliņš un kultūras pasākumu platforma. Šeit rīkoti tiek gan nelieli muzikāli pasākumi, gan vieglas vakara ballītes. Blakus esošais pagalmiņš ātri vien ievilina saulītes un brīvdienu mīļotājus. Jauka vieta ar dvēselīti,  kur iedzert atspirdzinošu dzērienu un laiski pavadīt laiku.

// Adrese : Lielā Skolas iela 4

 

>> kopstrādes telpa SKOLA6

Cēsis ir atvērta un aktīva pilsēta, kurā darbojas ārkārtīgi daudz radošu un talantīgu cilvēku. Mājā, kur kādreiz atradās slavenā arodvidusskola, šobrīd atvērta kopstrādes telpa, kurā jebkuram strādāt gribētājam ir iespēja izīrēt darba vietu un piedalīties radošajās darbnīcās. Ir pieejams wifi, sapulču telpa, atpūtas zona, projektors, 24/7 piekļuve telpām un viss pārējais, kas nepieciešams produktīvi pavadītai dienai.

// Adrese : Lielā Skolas iela 6

 

>> TRAUKU VEIKALS

Veikaliņš, kuru Cēsīs atceros, kopš atceros pati sevi. Izrādās, ka durvis apmeklētājiem atvēris jau kopš 1974.gada (!!!) Tajā vienmēr rūpīgi tiek iekārtots skatlogs, aiz kases vienmēr labi zināmā pārdevēja, bet plauktos dārgumi, kurus vairs neatradīsi nevienā citā trauku veikalā. Šis nav antikvariāts. Šis ir vienkāršs trauku veikals vārda vistiešākajā nozīmē, bet ar tik milzīgu mazpilsētas šarmu un, manuprāt, dvēseli, ka laipni aicinu tajā iegriesties arī Tevi!

// Adrese : Rīgas iela 11

 

>> veikaliņš ĶIMENE

Savu atpazīstamību ieguvis, jo ir tā vieta Cēsīs, kur iegādāties iespējams interesantākus, veselīgai ēdienkartei pielāgojamus produktus no Latvijas un ārvalstīm. Ķimenē nopērkami augu pieni, lauku olas, Gustavs Apinis audzētā kvinoja un pastas, Latvijas mājas vīni un saldējums, DABBA ziedūdeni, kombuča kā arī sveramie griķi, kaņepju sēklas, shitake sēnītes un citi labumi.

// Adrese : Rīgas iela 18 ( ieeja no Lielā Skolas ielas)

 

>> veikaliņš PIE KARLĪNES

Pavisam neliels veikaliņš, kurā atradīsi dažādu vietējo mājražotāju un amatnieku radītos izstrādājumus ( no apģērba un aksesuāriem līdz dabīgajai kosmētikai un kārumiem), suvenīrus un… svaigi spiestas sulas un veselīgos kokteiļus līdzņemšanai.

// Adrese : Rīgas iela 21

 

>> pilsētas STADIONS

Ilgu laiku pilsētas stadions bija pilnībā pamests un pilnībā …nelietojams, bet burtiski 2 mēnešus senā pagātnē, 2018. gada aprīlī tas ir ieguva pavisam jaunu apjomu un spēku, un pilsētas iedzīvotājiem šobrīd piedāvā vietu, kur nodarboties ar dažādām fiziskām aktivitātēm. Ir pievilkšanās stieņi, ir celiņi skriešanai, ir laukums basketbola, futbola un tenisa spēlēšanai, pludmales volejbolam un citiem sporta veidiem. Protams, tā ir arī moderni aprīkota vieta, kur rīkot lielāka un mazāka izmēra sacensības profesionāliem sportistiem.

// Adrese : Valmieras iela 6

 

>> CĒSU TIRGUS

Vasaras sezonā tirgū visplašākajā piedāvājumā atrodami dažādi stādi, iekarināmie ziedi, zemenes, ķirši, mellenes, visdažādākie zaļumi un dārzeņi. Sestdienu rītos šeit sabraukuši tuvāku un tālāku lauksaimniecību saimnieki, lai piedāvātu zivtiņas, maizīti, gaļu, šo un to no amatnieku darinājumiem un saimniecībā noderīgām precēm. Pilsētas tirgus ir neliels, bet noteikti dzīvs!

// Adrese : Uzvaras bulvāris 24

 

>> MAIJA PARKS & PILS PARKS

Divas vietas Cēsīs, kuras, šķiet, īpašus paskaidrojumu neprasa – lielais Pils parks ar dīķi un 13. gadsimtā celto, vēstures pārbagāto Cēsu Pili un mazais Maija parks ar slavenajiem melnajiem gulbjiem, strūklakām, soliņiem romantiskās gaisotnes baudīšanai, bērnu rotaļu laukumiem un vietu skrituļdēļu un bmx riteņu braucējiem. Divas lokācijas pilsētā, kurās, neskatoties uz laikapstākļiem un sezonas, vienmēr notiek rosība!

// Adrese : Pils laukums 9

 

>> veikals EŽI

Ja vēlies izīrēt velosipēdu vai slēpes, Eži ir vieta, kur sameklēsiet šo pakalpojumu. Ikdienā plašs aktīvās atpūtas aprīkojuma veikals.

// Adrese : Pils laukums 1

 

>> aktīvās atpūtas parks KARJERS

Cēsu karjers iedzīvotājiem pieejams bijis jau sen, bet tikai pirms 3 gadiem šeit tika izveidots aktīvās atpūtas parks ar iespēju baudīt ūdens sporta aktivitātes – izīrēt SUP, veikbordu, slēpes lineārās WakeStation sistēmas lietošanai un pārējo, nepieciešamo inventāru. Tur pat arī neliela kafejnīca un … skaistā vide! Ja pilnībā paļaujas vides baudīšanai, nemaz neliekas, ka atrodies tur pat, mazpilsētā, Latvijas vidienē.

// Adrese : Ābolu iela 12

 

>> DĀRZNIEKS

Viens no lielajiem pilsētas dārgumiem. Iespējams, esi dzirdējis par “Kliģeni” tomātiem un garajiem gurķiem. Jā, tie nāk no šejienes! Lielās, skaistās siltumnīcas atrodas pie pašas pilsētas robežas un sezonas laikā apmeklētājiem šeit ir iespēja iegādāties gan iepriekš minētos gurķus un tomātus, gan ziedu stādus un dažādus zaļos augus.  Īsta zaļumu paradīze!

// Adrese : Ābolu iela 12

darznieks kligeni

 

>> >> >>

Svarīgi! Daudzas vietas Cēsīs savas durvis apmeklētājiem atver tikai otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien un sestdien – pirmdienas un svētdienas atstājot mieram un atpūtai. Pirms dodies uz iekāroto galamērķi, noteikti iepazīsties vietas darba laiku!

Vērtīgu informāciju par Cēsīs plānotajiem pasākumiem atradīsi Tūrisms Cēsīs FB lapā.

celvedis_cesis_beate

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

2 responses

  1. Pingback: monthly favorites / June 2018 « femmefarfalle.com

  2. Pingback: iepazīsti Cēsis / kafija, brokastis, pusdienas un vīns « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s