5 lietas, kuras mājas padara par… mājām / jauna mājokļa iekārtošana

 

Kopš dienas, kad ierados Rīgā, lai uzsāktu studijas Latvijas Universitātē (…nu jau gandrīz 10 gadus atpakaļ), pārcēlusies esmu precīzi 7 reizes! Pirmās piecas reizes, jāatzīst, man tīri labi patika – jauns sākums, jauni piedzīvojumi, jauna iekārtošanās, bet sestajā un septītajā reizē tik jautrs noskaņojums mani vairs nepārņēma. Biju kļuvusi par pārcelšanās eksperti un nu jau lietas vienkārši ritēja pēc plāna.

Šo gadu laikā esmu atradusi 5 lietas jeb paņēmienus, kuri pāris stundu laikā jauno mājvietu padara mājīgu un patīkamu dzīvošanai. Nav nekas briesmīgāks kā dzīvot piekrāmētā telpā, nekārtībā uz kastēm, tāpēc jau pirmajās stundās sakārtoju šīs 5 lietas un jaunais mājoklis kļuvis par manējo.

 

-TELPAUGI-

No visām man piederošajām mantām, pirmie jauno dzīvesvietu VIENMĒR sasniedz telpaugi. Sajūtu līmenī tie sniedz komfortu un mieru (…līdzīgi kā esot pie dabas), bet no praktiskā viedokļa, tie attīra gaisu un tukšajām telpām piešķir dzīvību. Pilnībā pietiek ar vienu vai diviem, vai manā gadījumā 10 lielāka izmēra zaļumiem un telpa uzreiz kļūst atvērtāka.

 

-MŪZIKA-

Klusums ir skaists, bet, ja domas skaļākas par telpu, kurā atrodies, labāk ieslēgt mūziku. Ja priekšā liela mantu kārtošana , izvēlos viegli pacilājošu, pat komisku mūziku, iespējams, hip-hop vai divtūkstošo gadu popmūziku. Ja meklēju iedvesmu mājokļa iekārtojumam, izvēlos romantiskāku, vieglāku mūziku. Tās izvēle, protams, katra gaumes jautājums, galvenais, lai domas lido pareizajā virzienā.

 

-KATRAI LIETAI SAVA VIETA-

Cik nu tas ir iespējams,  pirms pārvākšanās mantas sakārtoju pēc to tālākas izvietošanas – virtuve, vannasistaba, guļamistaba, apģērbu skapis. Tas tāpēc, lai pēc ierašanās, pirmo stundu laikā savās vietās varu salikt visu svarīgāko, lietas, kuras ikdienā lietoju visvairāk. Sākot ar pannām un brokastu bļodiņām virtuvē, beidzot ar apģērbu uz pakaramajiem un skaistumkopšanas produktiem vannasistabā. Kā jau minēju šī raksta ievadā, nav nekas briesmīgāks kā dzīvot uz kastēm, tāpēc operatīvi, bez liekas čīkstēšanas viss tiek sakartots un mājās miers.

-SVECES-

Parastās, bez aromāta un jo vairāk, jo labāk! Katrai jaunai telpai ir sava smarža – būvmateriālu, špakteles, dezinfekcijas līdzekļu vai vēl iepriekšējā saimnieka radītā, tāpēc pirmais un gandrīz vienīgais, labākais risinājums šī aromāta likvidēšanai ir sveču dedzināšana. Apdomīga un droša, protams. Sveču liesmiņas attīra gaisu no netīkamajiem aromātiem ( īpaši aktuāli, ja ir ziema un nav iespēja telpu 100% izvēdinat) un rada viegli romantisku, mīļu atmosfēru.

id mebeles zils kresls

 

-MĒBELES-

Ja vien neesi pirmā kursa students, kad nekas vairāk par gultas veļu un spilvenu Tev nepieder, noteikti ir kādas mēbeles, kuras pie Tevis atrodas gadu gadiem. Tās kļuvušas mīļas un nepieciešamas. Tā noteikti nav sekcija vai virtuves iekārta. Tas varētu būt darba galds, darba krēsls, sofiņa vai atpūtas krēsls. Man līdz šim brīdim tas bija pie sienas piebīdāms, pēc pasūtijuma darināts sienas plauktiņš, bet nu tā vietu ieņēmis šis zilais atpūtas krēsls no ID Mēbeles. Ilgi, ilgi meklēju pareizās formas, proporciju un krāsas krēslu… nu man tas pieder. Ar ID Mēbeles palīdzību piemeklēju tam vēlamo krāsu, audumu un nu tā ir mana vieta grāmatām, pārdomām un pašapmierinošai atpūtai… dievinu!

beate popolarakais blogs

 

Raksts tapis sadarbībā ar  

SaveSave

SaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s