Nātru kokteilis

Esmu iemīlējusies maijā…Tik skaists un bagātīgs mēnesis! Kamēr viss tikko izspraucies un pavisam svaigs, pilnām rokām jācenšas saķert visdažādākos, dabas piedāvātos zaļumus. Tā, piemēram, pēc garākām brīvdienām, mājās beidzot atvedu mammas pagalmā saplūktās nātres.

Kamēr to lietošana zupā vai pesto būtu gana interesants risinājums, nolēmu pagatavot tās maksimāli naturālākā, efektīgākā veidā t.i. saglabāt visus vitamīnus, svaigumus utt. Ta tapa ātrais, svaigais NĀTRU KOKTEILIS jeb nātru smūtijs :

natru kokteiliis

  • 1/2 līdz 1 glāze svaigu, dzēlīgu nātru lapiņas
  • 1 glāze ananasa gabailiņi
  • 1 nogatavināts, iepriekš sasaldēts banāns
  • 1/2 vai 1 pilna tējkarote svaiga ingvera
  • augu piens vai ūdens ( daudzums atkarīgs cik biezu kokteili vēlies )

Kā Rita rakstīja vienā no iepriekšējiem bloga ierakstiem: “Nātre –  tajā ir atrodams kalcijs, magnijs, dzelzs, kālijs, kā arī A un C vitamīns, kas nātrēs ir daudz vairāk, nekā, piemēram, visiem tik ierastajā C vitamīna superavotā upenē. Nātrēm ir ļoti augsts dzelzs līmenis, kāpēc pati izvēlējos tieši šo zālīti iekļaut savā pavasara ēdienkartē. Nātres visbiežāk ēd gan svaigas, gan vāra zupā, gan žāvē no tām tēju, kas, manuprāt, ir patiesi garda. Mēs pievienojam tās gurķu-redīsu salātos kopā ar lociņiem un olīveļļu. Mēli var norīt!

Nātru matiņi ir dzēlīgi, jo satur histamīnu. Tāpēc, ja Tev ir kāda nopietna pārtikas produktu alerģija, piemēram, nevari ēst avokado, spinātus, citrusaugļus… nātres labāk atstāt maliņā. Atbrīvoties no šī dzēlīguma var nātres blanšējot vai sablenderējot.

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s