Svaigā avokado kūka (bezglutēna, vegāna)

Mana pirmā avokado kūka. Pilna labo tauku, nedaudz citrusīga, nedaudz salda. Pilnīgi mierīgi varētu būt vasaras mīļākā, jo pabaro un atsvaidzina reizē, un tā laima smarža!!!  Krāsa arī vilinoša. Recepte absolūti vienkārša.. neliels daudzums, veikalā viegli atrodamu sastāvdaļu.

avocado raw cake

 

SVAIGĀ AVOKADO KŪKA

*bez glutēna, piemērotas vegāniem

Nepieciešams ( 20 cm kūkas formai ) :

PAMATNE :

  • 200g mandeles
  • 200g dateles
  • 2 ēd.k. kokosriekstu eļļa
  • ūdens

PILDĪJUMS :

  • 5 nelieli avokado
  • 2-3 laimi ( sula un miziņa )
  • 3 ēd.k. dateļu sīrups
  • 3 ēd.k. kokosriekstu eļļa

Vispirms sagatavo kūkas pamatni – blenderī liek iepriekš izmērcētas ( vismaz 20 minūtes ) dateles, mandeles un kokosriekstu eļļu škidrā formā.  Blenderē līdz iegūta savstarpēji viegli līpoša masa. Ja liekas, ka tā ir pārāk sausa vai grūti blenderējas, var pieliet nedaudz ūdeni. Masai nav jābūt vienmērīgai. Var atstāt nedaudz lielākus vai mazākus mandeļu gabaliņus.. galvenais, lai līp kopā. Kad masa iegūta, liek kūkas formā, vienmērīgi izlīdzina, piespiež un liek saldētavā.

Izmazgā blenderi un liek iekšā pildījumam paredzētās sastāvdaļas – avokado, laima miziņu, laima sulu, dateļu sīrupu un kokosriekstu eļļu šķidrā formā. Blenderē līdz iegūta vienmērīga, īpaši krēmīga masa. Šajā gadījumā labāk ļaut pakulties ilgāk aka krēmīgāk ir labāk. Kad masa gatava, liek pa virsu iepriekš sagatavotajai kūkas pamatnei. Liek ledusskapī

avocado raw cake

 

*  Pievienotajai laima sulai kūku vajadzēja pasargāt no oksidēšanās procesa, tomēr pēc pavadītās nakts ledusskapī, kūkas virsma kļuva viegli brūna. Varbūt pie vainas saldētava, kur to ieliku sākumā. Varbūt pa maz laima. Ja Tev ir zināms un pārbaudīts veids kā no tā izvairīties, ļoti priecāšos dzirdēt!

femme farfalle

 

3 responses

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s