Citādākas Lieldienu brokastis / Saldā kartupeļa smūtija bļoda

Šīs būs jau trešās Lieldienas, kurās ar skaisti sakrāsotajām, cieti vārītajām olām cienāties neplānoju.  Tas gan nenozīmē, ka svētkus aizvadīšu tukšu vēderu. Tieši pretēji – palutināšu sevi ar krāšņām, spēcinošām, vitamīniem un minerālvielām bagātām ēdienreizēm. Nu tā, lai ne tikai acīm, bet arī vederam prieks!

Pieļauju, ka smūtijs vai smūtiju bļodas jums nav nekas svešs – banāns, zaļumi, ogas, augu piens, sēkliņas ieliek blenderī un gatavs! Viss ir jauki, bet, ja meklē dažādību un vēl kādu lielisku veidu kā augļu vietā ēst vairāk dārzeņus… droši turpini lasīt šo bloga ierakstu.

oltes keramika lieldienas

Lieldienās ierosinu pagatavot saldā kartupeļa un sarkanā kāposta smūtijbļodu. Šo divu dārzeņu kombinācija ir visai neparasta, bet strādā! Līdzīgi kā banāns un cukini. Rezultātā iegūsi krēmīgu, viegli saldu, skaistas krāsas biezeni, kuru viegli papildināt ar ogām, sēkliņām, riekstiem utt.  Deserta daļā – matcha latte un īpaši viegli pagatavojamos dateļu kumosiņus.

 

SALDĀ KARTUPEĻA SMŪTIJBĻODA

*bez glutēna, piemērotas vegāniem

Nepieciešams ( ~2 personām ) :

Vispirms pagatavo saldo kartupeli un ļauj tam pilnībā atdzist. Blenderī ielej augu pienu, pievieno mazākos gabaliņos sagrieztu sarkano kāpostu, saldo kartupeli, avokado un pārējo ko sirds varētu kārot. Sablenderē vienmērīgā masā un pasniedz ar svaigām vai saldētām ogām pēc izvēles, kokosriekstu skaidiņām, linsēklām utt.

 

DATEĻU & RIEKSTU KUMOSI

*bez glutēna, piemērotas vegāniem

Nepieciešams :

  • 1/2 glāze pekanriekstu
  • 1/2 glāze mandeļu
  • 10 sulīgas dateles ( iepriekš izmērcētas ūdenī)

Visas sastāvdaļas liek blenderī un blenderē līdz iegūta mīklai pielidzināma, savā starpā līpoša masa. Ja pietrūkst mitrums, var pievienot nedaudz kokosriekstu eļļu (škidrā formā). Izveidoto masu izvieto nelielā maizes cepšanas formā un liek ledusskapī, lai sacietē. Pēc aptuveni 30 minūtēm gatavs baudīšanai!

oltes keramika

 

*Ja ar smūtiju bļodu vien nepietiek, aizvadītajā gadā Lieldienās gatavoju saulainās BIEŠU PANKŪKAS !

*Skaistie, fotogrāfijās redzamie trauki no OLTES KERAMIKA! Ražots Latvijā, talantīgu roku darbs. Saskan ar jebkuru citu manās mājās atrodamo kafijas krūzīti vai bļodiņu.. burvīgi!

femme farfalle

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s