Alternatīva kafijai / Matcha latte un Reichi Cafe

Divas nedēļas atpakaļ aizdomājos par tām lietām manā dzīvē, bez kurām nevaru iedomāties savu ikdienu. Viena no tām bija kafija. Katru rītu pēc brokastīm ļoti, nu ļoti kārojās pagatavot kafiju. Mokas kanniņā, ar rīsu pienu…lēni, liegi, gaaaaaršīgi. Nu idille! Tajā pašā laikā kādā podkastā dzirdēju domu par to, ka tieši tas, no kā Tev liekas, ka dzīvē nevari atteikties, visticamāk ir tas, no kā jāatsakās, lai iegūtu labāku dzīves kvalitāti. Citiem vārdiem sakot, nav labi dzīvot ar jebkāda veida…ATKARĪBU. No visa jāspēj viegli atteikties.

Tāpēc.. kā pierādījumu pašai sev, vienā dienā pamodos un izslēdzu kafiju pilnībā. Vietā lutināt sevi sāku ar tīri foršām alternativām – matcha latte un reiši kafijas dzērienu.

matcha latte

Mans personiskais novērojums – jo vairāk šo zaļās tējas pulverīti lieto, jo vairāk tas garšo! Vienmēr pamanu, ka pēc šī dzēriena ķermenī ir patīkams pacilājums, nekļūstu hiperaktīva, bet ir DAUDZ VIENMĒRĪGAS, LABAS ENERĢIJAS. Tātad, tā izpilda to pašu, ko kafija, ja ne pat vairāk! Tajā ir ārkārtīgi daudz antioksidantu, uztraukuma mazinošais L-teanīns, hlorofils… pat minerālvielas.

KĀ PAGATAVOT? Lattes izmēra glāzē ieberu 1 pārpildītu tējkaroti matchas pulveri, uzleju 1/2 glāzi karsta ūdens un 1/2 glāzi karsta rīsu piena. Ar piena putotāju saputoju visu līdz matchas pulveris ir pilnībā izšķīdis. Baudu, kamēr silta.

reiši sēne

 

Reishi kafija manā uzmanības lokā nonāca brīdī, kad pastiprinātu uzmanību pievērsu medicīniskajām sēnēm un to labvēlīgajai ieteikmei ( aka dziednieciskajām īpašībām). Kādu brīdi reiši lietoju kapsulu formā, bet ne par to ir stāsts…Reiši kafijas dzēriena sastāvā ir kafija (20%), jā, bet arī kokosriekstu piena pulveris, B12 vitamīns un citas tīri iepriecinošas sastāvdaļas, kuras pašu dzērienu padara viegli saldu, krēmīgu un savā ziņā līdzīgu kapučino (?). Lai gan šis dzēriens nesniedz tik ievērojamu efektu kā matcha latte, tomēr ir tiešām laba alternatīva kafijai – atradīsi gan līdzīgo garšu, gan aromātu.

KĀ PAGATAVOT? Lattes izmēra glāzē ieberu 1 pārpildītu tējkaroti reiši kafijas pulverīti, uzleju 1/2 glāzi karsta ūdens un 1/2 glāzi karsta rīsu piena. Ar karoti visu skaisti samaisu un baudu kamēr silts!

femme farfalle

7 responses

 1. Pingback: Citādākas Lieldienu brokastis / Saldā kartupeļa smūtija bļoda « femmefarfalle.com

 2. Apsveicu ar atteikšanos no kafijas ! Es jau vairāk kā gadu nedzeru kafiju :) Taču man patīk tā siltās krūzītes sajūta no rītiem, tāpēc lietoju šķīstošu cigoriņu dzērineu no Rapunzel (arī nopērkams Biotēkā). Tam ir nedaudz rūgtena piegarša un ar saputotu auzu pienu tikpat gards kā kapučīno :)

  Liked by 2 people

  • Paldies! Gan jau pēc kāda laiciņa rīta kafija atkal būs mana sabiedrotā.
   Esmu mēģinājusi novārīt kaltētus cigoriņus (kā tēju) un dzert ar rīsu pienu – sanāk dzēriens ar izteikti riekstainu un, jā, nedaudz rūgtu piegaršu, bet man patika! Noteikti laba alternatīva! :)

   Liked by 1 person

 3. Pingback: monthly favorites / March 2018 « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s