Saldā kartupeļa cepumi

Turpinot uzkrītoši aktuālo saldā kartupeļa tēmu, jūsu uzmanībai eksperiments jeb zinātkāres rezultāts – SALDĀ KARTUPEĻA CEPUMI. Dīvaini? Nezinu. Man šis dārzenis tik ļoti garšo un tik ļoti iepriecina tā uzturvērtība, ka forma kādā to ēdu var būt absolūti jebkāda!

Idejiski šis ir atvasinājums no blogā atrodamās receptes : “Bezglutēna kokosriekstu cepumi”Nesatur glutēnu un dzīvnieku valsts produktus. Uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms sastāvdaļu daudzums, līdzīgas konsistences mīkla un garšās nedaudz salīdzināms rezultāts….

saldā kartupeļa cepumi bez glutēna

SASTĀVDAĻAS ( ~ 1 pilna cepampanna ) :

  • 1 vidēja izmēra saldais kartupelis ( iepriekš pagatavots )
  • 2 lielas ēd.k. kokosriekstu eļļa (cietā formā)
  • 50g jeb 4 lielas ēd.k. maltas linsēklas
  • 100g kokosriekstu skaidiņas
  • 100ml ūdens
  • sāls

PAGATAVOŠANA :

Kokosriekstu eļļu uzsilda līdz tā paliek šķidra, pievieno saldo kartupeli, pusi no kokosriekstu skaidiņām, šķipsniņu sāls un blenderē līdz iegūst viendabīgu masu. Maltās linsēklas sajauc ar ūdeni, samaisa un ļauj ievilkties līdz izveidojas bieza, viendabīga masa (aka linsēklu “ola”). Abas šīs masas rūpīgi samaisa kopā.

Mīkla sanāk diezgan mitra, tāpēc ar rokām paņemam nelielu daudzumu mīklas, izveidojam bumbiņu, uzliekam to uz cepamās pannas un piespiežam vēlamajā biezumā. Jo plānāki tie būs, jo kraukšķīgāki tie sanāks, kas manā gadījumā ir patīkamākais variants. Kad visa mīkla cepumu formā izkārtota uz pannas, liekam iepriekš uzsildītā cepeškrāsnī uz 30-40min, 200 grādu karstumā. Kad redzi, ka cepumi nedaudz apbrūnējuši un palikuši cietāki, ņemam tos ārā no cepeškrāsns un ļaujam pilnībā atdzist.

salda kartupela cepumi

* Cepumi visgaršīgākie sanāk tad, ja tiem ļauj palikt kraukšķīgiem. Lai labāk panāktu šādu rezultātu, neizmantoju cepampapīru, bet nedaudz ietaukoju pannu un viss.

*Cepumi nav saldi jeb tie ir tik saldi, cik dabiski saldi ir krāsnī pagatavoti saldie kartupeļi. Ja kārojas jutams saldums, klāt var pievienot rozīnes, dažas sulīgās dateles vai dateļu sīrupu.

femme farfalle

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s