Saldā kartupeļa laiviņas

Pasaulē ir tik daudz garšīgu… DĀRZEŅU, kurus jāpaspēj nogaršot visās iespējamās formās. Viens no tiem ir saldais kartupelis, tāpēc aizvadītajā nedēļā ļāvos šī lieliskā dārzeņa iepazīšanas procesam. Biju pazīstama ar tā saldo, karamelīgi krēmīgo garšu, bet tālāk par vienkārši krāsnī ceptiem gabaliņiem tikusi nebiju. No visām izmēģinātajām receptēm ( ..šīs receptes sāļā versija, čipši, free kartupeļi, kombinācija ar kanēli utt.) šī atmiņā iespiedusies visvairāk, jo negaidīju, ka saldais kartupelis ir tik lieliska bāze praktiski jebkuriem saldajiem topingiem. Ja apnikusi brokastu putra, pamēģini to iemainīt pret šīm laiviņām!

Pirms ķeramies pie gatavošanas, pieminēšu, ka saldais kartupelis ir fantastisks magnija ( minerālviela, kura palīdz mums būt mierīgākiem, palīdz labāk izgulēties), vitamīnu B6, C un D avots. Ievērības cienīgs ir arī tajos esošais kālija un dzelzs daudzums.

SASTĀVDAĻAS ( 1 personai ) :

  • 1 vidēja izmēra saldais kartupelis
  • kokosriekstu eļļa
  • 2-3 ēdamkarotes čia sēklu upeņu ievārījums ( recepti atradīsi šeit )
  • dateļu sīrups
  • kokosriekstu skaidiņas
  • mandeļu sviests

* Galvenā sastāvdaļa šeit ir SALDAIS KARTUPELIS, pārējais pielāgojams katra personiskajām vēlmēm. Upeņu ievārījuma vietā noteikti var izmantot banāna šķēlītes, mandeļu sviesta vietā jebkuru ciu riekstu sviestu, dateļu sīrupa vietā jebkuru citu saldinātāju utt.

PAGATAVOŠANA :

Saldo kartupeli rūpīgi nomazgā un nosusina ( visi vērtīgākie vitamīni dārzeņos paslēpušies tieši zem miziņas, tāpēc saldo kartupeli NEMIZO!). Ar asu nazi pārgriež to uz pusēm un miziņā ar dakšiņas palīdzību sadur caurumus. Rūpīgi apsmērē ar kokosriekstu eļļu, ar plakano malu novieto uz pannas un liek iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī cepties vidēji 20 minūtes, 220 grādu karstumā. Kartupeļa pusītes ir gatavas brīdī, kad redzama neliela karamelizēšanās un, iedurot kartupelī nazi, tas viegli ieslīdz dziļāk.

Kad kartupelis gatavs, ņemam to ārā no cepeškrāns un nedaudz ļaujam atdzist. Katras pusītes vidū izveido garenu iedobi un izkārto topingus – čia ievārījumu, kokosriekstu skaidiņas, mandeļu sviestu un pāri pārlej nedaudz dateļu sīrupa. Pasniedz nedaudz siltu vai pilnībā atdzisušu.

salda kartupela laivinas femme farfalle

* Pati izmēģinājusi vēl neesmu, bet kā vēsta internetā atrodamā informācija, saldā kartupeļa laiviņas droši vari pagatavot lielākā daudzumā un uzglabāt ledusskapī 5 līdz 7 dienas.

femme farfalle

3 responses

  1. Pingback: Saldā kartupeļa cepumi « femmefarfalle.com

  2. Pingback: Citādākas Lieldienu brokastis / Saldā kartupeļa smūtija bļoda « femmefarfalle.com

  3. Pingback: #plantbased BROKASTIS « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s