Maca latte / Siltais makas saknes kakao dzēriens

Makas saknes pulveris ir viens no tiem produktiem, kura labvēlīgo ietekmi ievēroju jau salīdzinoši sen. Tomēr tam ir diezgan specifiska garša un smarža, kura man personiski vienmēr likusies nedaudz… nesaprotama. Visvienkāršāk lietot to ir pievienojot smūtijiem, bet ziemā? Ko darīt ziemā, kad vairāk kārojas padzerties ko siltu?

Kādā no podkastiem, kura viešņa bija Moon Juice veidotāja Amanda Chantal Bacon dzirdēju, ka makas saknes pulveris lieliski garšo kopā ar kakao pulveri un kanēli, kas likās vienkārši PERFEKTI, jo visas trīs šīs sastāvdaļas vienmēr ir atrodamas manas virtuves plauktiņā. Tik cik nebiju iedomājusies tās sajaukt kopā. Tā nu tapa alternatīva rīta kafijai – siltais makas saknes kakao dzēriens jeb maca latte.

maca_latte_01

Katrai sastāvdaļai šajā dzērienā ir sava pievienotā vērtība – makas saknes pulveris ir lielisks olbaltumvielu, magnija un kalcija avots, tas palīdz balansēt hormonus, mazina nogurumu un nomāktību, kakao palīdz ražot serotononīnu aka laimes hormonu, ir šķiedrvielu un magnija avots. Dateļu sīrups pievienots kā dabisks saldinātājs un B grupas vitamīnu, dzelzs, selēna (datelēs tas ir vairāk kā banānos), šķiedrvielu avots, bet kokosriektu eļļa ( labie tauki ) ne tikai piešķirs dzērienam krēmīgumu, bet arī palīdzēs visam labāk uzsūkties ķermenī.

RECEPTE 1 PERSONAI 

  • 1 tējk. maka saknes pulveris
  • 2 tējk. kakao pulveris
  • 1/2 tējk. kanēlis
  • dateļu sīrups
  • 1/2 glāze augu piens
  • 1/2 glāze ūdens
  • 1 tējk. kakao eļļa

Liekam visu blenderī un kuļam līdz viss veiksmīgi sajaucies kopā. Pārlejam katliņā un uzsildam līdz ~80 grādu siltumam t.i. īsi pirms vārīšanās ņemam nost un baudām!

 

femme farfalle

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s