BREAKFAST BOWL 101

Iemesli kāpēc līdz šim nebiju publicējusi rakstu, kurš eksluzīvi veltīts manām brokastīm ir acīmredzami – 90% gadījumu, kad tās ēdu, ārā vēl ir tumšs un gala produkts nav pats fotogēniskākais. Lai vai kā. Te nu tā ir, MANA BROKASTU BĻODA, kuras fantastiskās garšu kombinācijas baudu nu jau vismaz gadus divus. Auzu pārslu putra, smūtiji… ne, ne. BROKASTĪS DĀRZEŅI! 

Katras manas rīta brokastu bļodas kombinācija bāzējas uz 3 dārzeņiem, avokado un piedevām. Man ļoti garšo kāposti, tāpēc tas manā ledusskapī atrodams VIENMĒR, VIENMĒR! Cik nu nācies dzirdēt, ne manā ģimenē, ne draugu lokā nav atradies  kāds tik pat liels kāpostu mīlis, tāpēc, iespējams, kāposta vietā kā bāzi vari izvēlēties saldo kartupeli, bietes vai jebko citu, kas garšo vislabāk.

Manas visbiežāk izmantotās brokastu bļodas kombinācijas iedvesmai :

KOMBINĀCIJA : kāposti + briseles kāposti + svaigas sēnes + avokado + maltas linsēklas + lobītas kaņepju sēklas + sāls

KOMBINĀCIJA II : kāposti + bietes + briseles kāposti + avokado + maltas linsēklas + rauga pārslas + sāls

KOMBINĀCIJA III : kāposti + saldais kartupelis + svaigas sēnes + avokado + maltas linsēklas + sāls

Pagatavošana : vispirms mazākos gabaliņos sagriežu un uz pannas lieku tos dārzeņus, kuri gatavojas visilgāk, piemēram, sāku ar briseles kāpostiem, sēnītēm un tikai noslēgumā pievienoju kāpostus. Pievienoju sāli un ļauju visam pāris minūes pasautēties. Kad viss smuki izsautējies un nedaudz apcepies – lieku lielajā brokastu bļodā, pievienoju 1 veselu avokado un piedevas ( maltas linsēklas, lobītas kaņepju sēklas, rauga pārslas…).

 

Brokastis visbiežāk ir mana lielākā, pamata ēdienreize, tāpēc vēl bez šī pacienāju sevi ar kafiju un kādu našķi. Kādreiz tās bija rīsu galetes ar datelēm, pašas gatavotu čia sēklu ievārijumu. Šobrīd no rīta apēdu dažas no iepriekš sagatavotajām trifelēm ar kuru sastāvu pēdējā laikā esmu sākusi eksperimentēt. Pievienoju gan tumeriku, gan makas saknes pulveri, kanēli, ingveru utt.

// Attēlā zemāk variācija par tēmu. Kāpostu jeb bāzes vietā izmantoju melno pupiņu pastu, briseles kāpostus un šitake sēnes. Klāt pievienots avokado, lobītas kaņepju sēklas un sāls. Vienkārši un ļoti, ļoti garšīgi

Version 2

femme farfalle

Advertisements

4 responses

  1. Man brokastis neēdas. Kaut pēdējā laikā esmu apguvusi auzupārslu biezputru, nevārītu ar jāņogām nevārītām. Tais retajos rītos, kad prasās kas pie kafijas.
    Bet paldies par iedvesmu pusdienām. Esmu totāls kāpostu fans, bet nebiju iedomājusies, ka var tā ātri un tādās kombinācijās. Es zinu, ko ēdīšu rīt. :) Paldies

    Liked by 1 person

    • O! Priecājos dzirdēt, ka ir vēl kāds kāpostu fans, mūsu nav daudz, ha! :) Cenšos tos sagriezt plānās, garās strēmelītēs, jo tad izsautējas ļoti ātri un liekas, ka komplimentē itin visam. Par brokastīm… ja nekārojas, nav obligāti jāspiež sevi tās ēst. Galvenā ( & varbūt arī pirmā) ēdienreize var būt arī pusdienas :)

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s