PANTRY STAPLES / 10 produkti, kuri vienmēr atrodami manā virtuvē

 

Nākamā gada februārī būs pagājuši apaļi 2 gadi, kopš pilnībā esmu atteikusies no glutēnu saturošiem produktiem un būs pagājis vismaz pusotrs gads kopš esmu atteikusies no piena produktiem, olām un nu jau arī dzīvnieku valsts produktiem kopumā. Par to KAPĒC, iespējams, pastāstīšu kādā no nākamajiem ierakstiem (noteikti dodiet man ziņu, ja šī tēma jums ir tuva un labprāt uzzinātu ko vairāk). Šoreiz par to, kas tad galu galā atrodams manos virtuves plauktiņos un, kas ir tas, ko es ēdu un regulāri izmantoju gatavošanas procesā :

DATELES

Vislabākais našķis, kad kārojas apēst ko saldu. Tiešām, tiešām saldu! Ēdu tās gan to dabiskajā formā, gan izmantoju kūku, trifeļu, brauniju gatavošanā vai, sablenderējot ar nelielu daudzumu augu piena un sāls, ātrās karameles pagatavošanai. Datelēs atrodams mums, meitenēm, tik ļoti nepieciešamais dzelzs, D, C un B grupas vitamīni. Vienīgais no kā iesaku uzmanīties – datelēm pievienota cukura! Dateles dabiski ir mīkstas un ļoti saldas, pievienots cukurs norāda, ka tās ir ļoti, ļoti zemas kvalitātes.

KOKOSRIEKSTU EĻĻA

Kokosriekstu eļļa ir tīri tauki, bet labie tauki, kuri mums nepieciešami, lai uzsūktos uzņemtie vitamīni, tiktu aizsargāti iekšējie orgāni, rastos nepieciešamie hormoni un to balanss, mēs spētu saglabāt nepieciešamo ķermeņa temperatūru utt.

Ja gatavoju našķus un nav plānota eļļas karsēšana, lietoju kokosriekstu eļļu ar aromātu, bet ikdienišķai gatavošanai izmantoju nelielu daudzumu kokosriekstu eļļas bez aromāta, jo nereti gadījies tā, ka saldais kokosriekstu aromāts īsti nesasaucas kopā ar gatavoto ēdienu. Kokosriekstu eļļai ir TIK plašs pielietojums (no gatavošanas līdz skaistumkopšanai), tāpēc neredzu nepieciešamību mājās uzglabāt kādu citu eļļu tikai ēst gatavošanas nolūkam.

the beginnings kokosriekstu eļļa

 

SĀLS 

Ar garšvielām pārāk neaizraujos un, ja runājam pavisam atklāti, sāls ir vienīgā garšviela, kuru izmantoju. Pie tam regulāri, katrā gatavošanas reizē t.sk. gatavojot saldumus. Tas pastiprina jebkura produkta dabisko garšu. Neuzskatu, ka no tā būtu jāizvairās. Sāls ir minerālviela. Tas piedalās vielu transportēšanā uz šūnām un atpakaļ, ūdens apmaiņā, kā arī dažādu vielu asimilācijā. Protams, svarīgi atcerēties, ka jāizvēlas sāls, kurš nav ķīmiski apstrādāts, rafinēts t.i. labākais variants būtu rozā ( Himalaju) vai jūras, bet noteikti, noteikti izlasi, kas rakstīts uz etiķetes!

AMARANTA SĒKLAS / AUZU PĀRSLAS

Par amaranta sēklām gari un plaši uzrakstīju vienā no iepriekšējiem bloga ierakstiem. To atradīsi šeit. Paralēli amarantam skapītī dažkārt atrodamas arī ekoloģiskas vai bezglutēna auzu pārslas, kuras, tā pat kā amarantu – saberztu miltos vai pirmatnējā formā, izmantoju brokastu putras, pankūku vai jebkādu citu kulinārijas brīnumu pagatavošanā. Labs dzelzs, magnija un kālija avots.

amarants

 

LINSĒKLAS / ČIA SĒKLAS

Ikdienā vairāk tiecos lietot linsēklas. Maltas ( šādā formā tās labāk absorbējas mūsu gremošanas traktā) tās pievienoju brokastu bļodai vai izmantoju kā savelkošo elementu jeb olu kūkās, pankūkās utt. Čia sēklas lieliski noder pudiņiem un ievārijumiem. Savstarpēji šīs sēklas ir ļoti līdzīgas. Linsēklās ir vairāk Omega- 3 taukskābju, bet Čia sēklās šķiedrvielu.

 

100% KAKAO PULVERIS / DRUPINĀTAS KAKAO PUPIŅAS

Kāpēc šokolāde ir veselīga un patiesībā mums to būtu jāēd katru dienu (šeit domāju 70% un uz augšu… šokolādes, kurām ir zemāks šis kakao saturs pārsvarā satur lietas, kuras tik labas mūsu veselībai vairs nav) ? Tāpēc, ka tā gatavota no kakao pupiņām, kuras satur dabisko serotonīnu jeb labsajūtas hormonu, antioksidantus, dzelzi un magniju. Vislabākās kakao pupiņas ir tās, kuras nav grauzdētas vai pakļautas dažādiem. liekiem apstrādes procesiem.

Kakako pulveri izmantoju brauniju, pankūku, trifeļu vai jebkuras šokolādīgas kūkas gatavošanā. Drupinātas kakao pupiņas ir lielisks kraukšķīguma elements, piemēram, pie brokastu putras vai dateļu našķī ( no dateles izņem kauliņu, ieliek pusi tējkarotes zemesriekstu sviesta un pa virsu uzber drupinātās pipiņas, ņam!).

kakao pupiņas the beginnings

 

DĀRZEŅI

Kāposts ir tas viens dārzenis, kurš mājās atrodams vienmēr. VIENMĒR. Bez izņēmumim! Sarkanais, parastais, Briseles vai ideālā variantā visi kopā. Sasautēju tos uz pannas, pievienoju avokado, sēnītes un ēdu brokastīs. Tālāk mājās populāras ir arī bietes un burkāni, kur bietes patīk pagatavot apceptas, bet burkānus patīk ēst svaigus, čipšu vietā. Par dārzeņu nepieciešamību jebkuras personas ikdienas ēdienkartē laikam plašāk ko pastāstīt nav nepieciešams. Ja ir – dodiet ziņu!

AVOKADO

Ar avokado VISS garšo labāk! Manuprāt, tas ir dabas dots sviests, jo ir tik pat trekns un tā pievienošana jebkuru ēdienu padara par pāris iedaļām garšīgāku. Atšķirībā no sviesta, avokado ir lielisks labo tauku, B grupas, K un C vitamīna, magnija, dzelzs, cinka avots. Tajos ir vairāk kālija kā banānos. Tā labās īpašības varētu uzskaitīt un uzskaitīt.

Viens no vienkāršākajiem un gardākajiem veidiem kā to ēst – uz rīsu vai kukurūzas galetes ar šķipsniņu sāls. Citādi – lieku to klāt visam un jebkam, sākot no dārzeņu bļodām, beidzot ar smūtijiem un sušī.

avokado

 

AUGU PIENS

Mana pirmā izvēle no plašā piedāvājuma ir rīsu piens, jo tas vislabāk garšo ar manu rīta kafiju. Mandeļu piens noslāņojas, bet jebkurš cits riekstu piens liekas pārāk krēmīgs. Kafijai, smūtijiem, gatavošanai. Lai gan uz iepakojuma visbiežāk rakstīts pretēji, tomēr neuzskatu, ka šiem produktiem būtu ievērojama pievienotā vērtība. Tas tomēr ir rūpnieciski ļoti apstrādāts produkts.  Labākais variants būtu to gatavot mājās, bet, jāsaka godīgi – mājās gatavots rīsu piens nav tik garšīgs un arī tik daudz to nepatērēju.

MAKA SAKNES PULVERIS / KANĒLIS / MATCHA  

Par makas saknes pulveri un iemesliem, kāpēc to būtu svarīgi iekļaut ikdienas ēdienkartē (īpaši meitenēm), uzrakstīju šeit. Līdzīgi arī kanēlim un zaļās tējas pulverim jeb matchai ir sava dabas dotā pievienotā vērtība – mazina iekaisumu, ir lielisks antioksidantu avots utt. Jebkuru no šiem pulverīšiem izvēlos pievienot smūtijiem vai siltajiem dzērieniem. Tā, piemēram, no zaļās tējas pulvera var pagatavot matcha latte ,kas būs labs aizvietotājs kafijai. Lai ātrāk iedarbinātu vielmaiņas procesus organismā, kanēli dažkārt pieberu kafijai vai pievienoju siltajam rīta citronūdenim.

 

* Piektdien, 8.decembrī The Beginnings restorānos –  lielā DĀVANU PIEKTDIENA, kur visiem veikala produktiem (t.sk. augstāk minētajiem) būs līdz pat 50% zemāka cena! Akcija norisināsies tikai vienu dienu! Pieraksti plānotājā & NENOKAVĒ!

 

 

4 responses

  1. Gandrīz kā mans skapītis! :) Interesētu raksts/bildes par brokastīm, jo izklausās interesanti

    Like

  2. Pingback: BREAKFAST BOWL 101 « femmefarfalle.com

  3. Pingback: Maca latte / Siltais makas saknes kakao dzēriens « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s