Pseidograudaugs amarants. 3 dažādas (brokastu) receptes

Pārskatot virtuves plauktiņu saturu, ievēroju, ka (netīšām) visvairāk noputējusi burciņa, kurā uzglabāju amarantu. Situācija jāmaina! 🐷 Tā īpašību, uzturvērtības un izskata dēļ manā grāmatā tas ir kvinojas dvīņubrālis – glutēnu nesaturošs pseidograudaugs, sēkla. Kāpēc kvinoja ir populārāka, es nezinu, bet uzskatu, ka tik pat labi var lietot arī cenā lētāku, bet citādi līdzvērtīgo amarantu.  Tas ir lielisks proteīna, šķiedrvielu, minerālvielu (dzelzs, magnija, kalcija, cinka u.c.) avots kā arī satur bieži iztrūkstošos B grupas vitamīnus.

Lai amaranta atkaliepazīšanu padarītu interesantāku, izvēlējos to izmantot 3 dažādās formās (skat. no apakšas) – uzpūstu, sēklas jeb dabiskajā, samaltu miltos.

AMARANTA SĒKLAS

Recepte : AMARANTA BROKASTU PUTRA

Sastāvdaļas :

 • amaranta sēkliņas
 • augu piens vai ūdens
 • topingi ( banāni, ogas, drupinātas kakao pupiņas, mandeļu sviests…)

Gatavojot amarantu, jāievēro attiecība 1:3 t.i. – 1 glāzei sēkliņu nepieciešamas 3 glāzes ūdens vai augu piena. Mazgāt to nav vērts, jo sēkliņas ir ļoti, ļoti maziņas. Liekam katlā, uzvāram, kad sāk burbuļot, samazinam liesmu un turpinam vārīt līdz šķidrums iztvaikojis un amarants kļuvis caurspīdīgs. No trīs šeit minētajiem gatavošanas veidiem, šis ir man vismazāk pievilcīgais, jo visvairāk jūt gan amaranta īpatnējo aromātu, gan garšu.

 

UZPŪSTS AMARANTS

*Kā iegūt uzpūstu amarantu? Uzkarsējam biezas pamatnes katliņu, vienā kārtā ieberam amaranta sēkliņas, uzliekam vāciņu un gaidām – tas uzpūtīsies kā popkorns. Uzreiz kā uzpūties, ņemam nost un beram nākamo sēkliņu kārtu. 

Recepte : AMARANTA UN KAROBAS ŠOKOLĀDES BUMBIŅAS (12gab.)

Sastāvdaļas :

 

AMARANTA MILTI

*Kā iegūt amaranta miltus? Amaranta sēkliņas liekam blenderī uz maļam līdz iegūta miltiem atbilstoša konsistence.

Recepte : AMARANTA MILTU PANKŪKAS (1 pers.)

Sastāvdaļas :

 • 1 glāze amaranta miltu
 • 1 mīksts banāns
 • 1 glāze augu piena
 • 1 ēd.k. linsēklas
 • sāls, kanēlis

amaranta milti

femme farfalle

 

5 responses

  • Sveika! :) Nu jau atrodams arī RIMI plauktos. Jāmeklē tur pat pie pupiņām, lēcām, rīsiem utt. Dažkārt pieejams tikai viens vienīgs iepakojums, bet ir! Drošākie varianti, kur meklēt Rīgā – Dabas Stacija (Lāčplēša iela) un Zaļā Govs (Barona/Blaumaņa stūris)

   Liked by 1 person

 1. Pingback: PANTRY STAPLES / 10 produkti, kuri vienmēr atrodami manā virtuvē « femmefarfalle.com

 2. Paldies par pankūku recepti! Ļoti forši bija atklat amarantu jaunā izpildījumā. Es gan liku olu linsēklu vietā, bet labprāt izmēģinātu arī linsēklu versiju.

  Liked by 1 person

  • Priecājos, ka noderēja :) Maltas linsēklas ir burvīgs aizstājējs olām. Tās ne tikai ir “spēcīgākas” uzturvērtības ziņā, bet tīri no praktiskā viedokļa – izmaksā daudz mazāk un pieliekamajā var stāvēt vairākas nedēļas t.i. tās vienmēr būs pa rokai

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s