Ko darīt ar svaigi spiestas sulas atlikumu? 3 vienkāršas receptes

Ja ikdienā gatavo sev svaigi spiestas sulas zināsi to saldi skābo sajūtu, kad sula glāzē, bet tvertne pilna ar dārzeņa paliekām. Šo sajūtu pārdzīvot nespēju, tāpēc ātri vien sāku domāt receptes, kurās šos atlikumus izmantot. Zemāk atradīsi manas trīs iecienītākās receptes, kuras nu jau pārbaudītas neskaitāmas reizes un atzītas par labākajām :

// BURKĀNU KŪKA/PLĀCENIS ( GF, DF, Vegan ) ir viena no manām vismīļākajām receptēm šī bloga vēsturē. Burkānu kūkas pirmo versiju atradīsi šeit, šī ir kūkas otrā, manuprāt, uzlabotā versija. Abas ir vienlīdz labas, bet šī ir vēl daudz vienkāršāka un nesatur dzīvnieku valsts produktus.

burkānkūka

Nepieciešams (24 cm diametra veidnei )  :

 • 3 – 4 glāzes burkānu sulas atlikuma ( ..jo saldāki burkāni, jo saldāka kūka )
 • 1 glāze rīsu miltu
 • 1 /2 glāze kokosriekstu skaidiņas
 • 3 ēd.k. ābolu biezenis*
 • 1 /2 glāze kokosriekstu eļļa
 • 1 ēd.k. smalcinātas linsēklas ( nav obligāti )
 • kanēlis, sāls

Rūpīgi samaisam visu viendabīgā masā, ievietojam kūkas veidnē un tālāk iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī, 200 grādu tmp. uz vienu stundu. Kad stunda pagājusi un kūkas virsma vizuāli izskatās kraukšķīga – ņemam ārā un ļauja atdzist.

// ZAĻUMU BIEZZUPA ( GF, DF, Vegan ) komentārus neprasa. Ja mēdz sevi lutināt ar brokoļu, kāpostu, romas lapu salātu sulām, tad šis ir lielisks veids kā turpināt… sevis lutināšanu arī nākamajā ēdienreizē.

biezzupa

Iedvesmai ( daudzumi un to attiecības atstāju Tavā ziņā, greizi nošaut nevar )

 • Zaļās sulas atlikums. Der viss no spinātiem līdz brokoļiem.
 • Balzamiko sāļumam, garšu dziļumam
 • Pārtikas rauga pārslas sierīgai un riekstainai garšai
 • Mājās gatavots rīsu vai kokosriekstu piens krēmīgumam

Saliekam visu blenderī un ļaujamies eksperimentam! Pasniegt uzsildītu

//BROKOĻU MAIZĪTE ( GF, DF, Vegan ), kura nekad neuzglabājas ilgāk par dažādm stundām, jo vislabāk garšo silta un vēl viegli kūpoša. Pieļauju, ka daudzi no jums neplāno dzert tīru brokoļu sulu un, ja tā – pirms gatavošanas aicinu brokoli rūpīgi nomazgāt, sadalīt nedaudz mazākos gabaliņos un iemest blenderī. Ja jūti, ka pārāk daudz mitruma, paņemam marlīti un to nospiežam. Lieliska opcija ir to gatavot nevis maizītei paredzētā pannā, bet 12 gb. keksiņu pannā.

brokoļu maize

Nepieciešams (12 gb. keksiņu veidni)  :

 • 4 glāzes brokoļu sulas atlikuma
 • 4 ēd.k. ābolu biezeņa*
 • 1 ēd.k. smalcinātas linsēklas
 • sāls
 • kokosriekstu eļļa ( ja izmanto keksiņu veidni)

Lai vieglāk izņemt un pasniegt maizītes, kekiņu pannas dobītes bagātīgi iesmērējam ar kokosriekstu eļļu. Ja izmanto maizes cepšanai paredzētu veidni – šo soli izlaid un ieklāj veidnē cepamo papīru.  Visas augstāk minētās sastāvdaļas samaisi viendabīgā masā un vienādos daudzumos izvieto veidnē. Droši iespied dziļāk, lai masai rastos blīvums. Sagatavotās maizītes liec iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī, 200 grādu tmp. uz 40 minūtēm vai nedaudz ilgāk. Ņemam ārā un ļaujam nedaudz atdzist.

*Šajās receptēs ābolu biezenis aizstāj olu. Par cik olas uzturā nelietoju, man ledusskapī vienmēr sagatavots stāv pašas sagatavots ābolu biezenis. Kā to pagatavot? Ābolus nomizo, sagriež mazākos gabaliņos un liek katliņā ar nelielu daudzumu ūdens ( tik daudz, lai noklāj katliņa dibenu). Uz lēnas uguns karsē līdz tie palikuši mīksti un viegli samīcāmi. Saspaidājam ar dakšiņu vai sablenderējam un liekam ledusskapī vai izmantojam receptē. Tas arī viss.

svaigi spiesta sula

ĀĶIS >> Veidojot šīs receptes, mans mērķis nebija radīt kāda sen zināma produkta vai ēdiena veselīgāku opciju. Ja nosaukumā ir “maize”, tad tikai tāpēc, ka gala rezultāts ir līdzīgā formā. Pēc sastāva un struktūras tas ir pavisam kas cits, tāpēc esi atvērts un gatavs jaunām, citādākām garšām.

ĀĶIS 2 >> Ja pirms sulas spiešanas dārzeņus iepriekš nemizoji, tos tikai nomazgāji, tad šī būs tā reize, kad būs jāķeras pie mizošanas.

ĀĶIS 3 >> Man nepatīk vārds “atlikumi”, tas nerada pareizo iespaidu. Viss kas tas ir – ļoti smalki sarīvēts produkts ar mazāku daudzumu tajā atrodamās sulas (kas gatavošanā tāpat visbiežāk ir lieka).

femme farfalle

2 responses

 1. Pilnīgs offtopiks, bet kopš skolas gadiem galvā ir iekalts- “par cik” ir tikai gurķīši tirgū! ;)

  Like

  • “Par cik” man veikli paskrējis garām, labošos :) Vienmēr atceros atšķirību starp “savādāk” un “citādāk” vai līdzīgi citu tekstos acis pieķeru pie vārda “iekš”

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s