Tumšās šokolādes kokosriekstu kumosi

Šo recepti izmantoju brīžos, kad ļoti kārojas ko saldu, precīzāk, šokolādi, jo rezultātā iegūstu neko citu kā… šokolādi! Tikai tajā nav ne kripatiņas veselībai nevajadzīgo vielu un sastāvdaļas visbiežāk jau atrodamas mājās. Pamatā ir tikai 3 lieliskas sastāvdaļas – kakao pulveris, kokosriekstu eļļa un medus. Pārējais Tavā ziņā.

fudge_ff

dark-chocolate-fudge

~ 5 ēd.k. kokosriekstu eļļas

~ 2 ēd.k. medus

~ 5 ēd.k. kakao pulveris

šķipsniņa sāls

kokosriekstu skaidiņas un Mareja upes sāls ( dekorēšanai )

Vispirms uz lēnas uguns izkausē kokosriekstu eļļu. Līdz ko tas izdarīts, noslēdz karstuma avotu un siltajā katliņā pievieno medu, kakao pulveri, un rūpīgi samaisi. Kamēr siltā masa pamazām atdziest, sagatavo uzglabāšanas trauku un ieklāj tajā cepamo papīru vai pārtikas plēvi vieglākai pārvietošanai vēlāk. Lej traukā sagatavoto masu, pievieno sāls šķipsniņu vai divas un liec saldētavā uz aptuveni 40 minūtēm, lai sacietē. Pēc pirmajām 5 minūtēm saldētavā, pievieno kokosriekstu skaidiņas. Pasniedz ar papildus sāls gabaliņiem.

Svarīgi! Šoreiz izmantoju mazāka laukuma trauku un rezultātā sanāca šokolādes kumosi, ja izmantosi šo pašu recepti, bet šokolādes masu izklāsi lielāka laukuma trauciņā, iegūsi debešķīgi gardas šokolādes tāfelīti ( šādā gadījumā iesaku pievienot Marejas upes jeb kristālsāls gabaliņus, njam!)

img_7465-copy

vegan-chocolate

femme farfalle

2 responses

    • Šajā receptē izmantoju mūsu pašu Laima ražoto kakao pulveri, kurš nopērkams praktiski jebkurā RIMI veikalā :) Svarīgi, tas būtu dabīgs, lai sastāvā nebūtu pievienots cukurs, skābuma regulētāji vai jebkādas citas tur nevajadzīgas sastāvdaļas.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s