probiotiskā tējas sēne Kombucha / Dzīvības Dzēriens

Ja jau paspēji iepazīties ar maniem augusta mēneša favorītiem, noteikti pamanīji izsaukuma zīmēm piepildīto rindkopu par probiotisko tējas sēnes dzērienu jeb kombuču. Šo dzērienu iemīļoju tik tālu, ka nolēmu to sākt gatavot mājās un šobrīd, pāris nedēļas pēc favorītu raksta tapšanas, esmu paspējusi izaudzēt savu pirmo skūbiju (baktēriju kultūra, kura nepieciešama tējas brūvēšanai), nogaršot pirmos 3L ar pašas gatavoto tēju, palielināt daudzumu līdz trīs 3L burkām un nu jau gaidīt trešo gatavās kombučas partiju. Tieši tik ļoti man tā garšo!

Ja nebūtu iepazinusies ar Dzīvības Dzēriens ražoto kombuču, iespējams, mans probiotiskās tējas piedzīvojums nemaz nebūtu sācies, jo tieši viņu ražotā bija pierādījums, ka dzēriens var būt ļoti garšīgs, atsvaidzinošs, patīkami dzirkstošs, dziedējošs un, jā, labas atkarības izraisošs.

img_5708-copy

 

Kombuča ir dzīvs, neapstrādāts, dabīgi dzirkstošs dzēriens. Gluži kā svaigs, tikko no koka noplūkts auglis vai no dobes izrauts dārzenis. Vecmāmiņas un mammas kombuču pazīst kā tējas sēni un pavisam iespējams, ka tā kādreiz mājās jau brūvēta. Kombuča veidojas no trīs pamatsastāvdaļām – cukura, melnās tējas un baktēriju kultūras jeb skūbija. Tās rūgšanas laikā, tēja kļūst viegli dzirkstoša, enzīmiem, antioksidantiem, probiotikām, B grupas vitamīniem un citiem veselību veicinošām vielām bagāta.

To var lietot, lai remdētu slāpes pēc dzirkstoša dzēriena (nepārspīlēšanu sakot, ka 0.3L pudelīti mierīgi varu izdzert vienā piegājienā, jo tā dzirksts ir īpaša un neatņemama šī dzēriena sastāvdaļa), kā veselību veicinošu un imūnsistēmu sargājošu našķi vai kā palīgu vēdera darbības uzlabošanai. Mmmm!

img_5755-copy

probiotiska tējas sēne

Kā jau iepriekš minēju, no divām Rīgā nopērkamajām kombučām, manas simpātijas pārliecinoši ieguvis Siguldā ražotais Dzīvības Dzēriens. Izrādās, ka šiem dzērieniem skūbijs (baktēriju kultūra) nācis pa taisno no Ķīnas, kas tad arī tiek uzskatītia par šī probiotiskā dzēriena dzimteni.

Dzīvības Dzēriens piedāvā trīs veidu kombučas – tradicionālo, Medus Juns (tiek barota ar bioloģisku Siguldas medu) un zaļā jasmīna. Mana favorīte ir tradicionālā. Kā nākamo izvēlos Medus Juns, bet zaļā jasmīna izvēlos visretāk, jo tai nav tik izteikta garša kā pārējām. Šeit atradīsi vietas Rīgā un ārpus tās, kur to iespējams iegādāties! Priekā!

Beate_clear

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s