Labākā fotokamera blogerim. Kuru izvēlēties?

Savu pirmo fotokameru izvēlējos aptuveni 9 gadus senā pagātnē un kopš iegādes brīža ne uz mirkli neesmu pārtraukusi fotografēt. Pašā sākumā aizrautīgi fotografēju koncertus (…jeb ķēru gaismas vietā, kur to praktiski nav), tad pievērsos cilvēku portretiem un ik dienas bildēju pašas veidotajam ielu modes blogam fashiondinner.lv. Šobrīd un pāris aizvadītos gadus tās ir stila fotogrāfijas žurnāliem, dažādiem reklāmas materiāliem un femmefarfalle.com saturam. Vai es minēju, ka visus šos gadus mana vienīgā izvēle ir Canon?

Pēdējās nedēļas rūpīgi iepazinu 3 dažāda tipa Canon fotokameras, lai rezultātā saprastu, kura tad ir piemērotākā fotogrāfiju veidošanai blogam. Svarīgie rakstumlielumi – kameras izmērs un svars, foto kvalitāte, pieejamās funkcijas, lietošanas ērtums (ilgtermiņā).

_MG_1766

Canon Power Shot SX710 HS – šī nelielā izmēra kamera ir lieliski piemērota nelielu video filmēšanai (šeit piemērs) , mūsdienās aktuālo vlogu veidošanai vai operatīvai mirkļu iemūžināšanai, piemēram, Instagram vajadzībām. Kamerā pieejama WiFi funkcija, kas ļauj ātri un ērti nogādāt attēlu uz jebkuru mobilo ierīci. Manuprāt, blogerim, kurš vēlas publicēt skaistus un kvalitatīvus foto, kamera ir krietni pa vājuPietrūkst attēla dziļums, kontrasti un viss pārējais (šeit piemērs) ko piedāvā praktiski jebkura Canon spoguļkamera. Kopumā ļoti ērta ikdienišķai lietošanai, ceļojumiem, ātrai bilžu iegūšanai.

// Augstāk redzamais foto tapis ar Canon 750D

 

H39A0974-2

Canon EOS 750D – vidēja izmēra un svarā pārsteidzoši viegla kamera (kādreiz šāda paša izmēra kamera bija vismaz divas reizes smagāka), kura ērta būs ne tikai smalkas meitenes, bet arī spēcīga vīrieša rokas tvērienam. Ir pieejama filmēšanas opcija ar ,manuprāt, ļoti adekvātu un kvalitatīvu attēlu, izlokāms un skārienjūtīgs ekrāns, WiFi… Kamera tik tiešām ir spējīga uzņemt ļoti kvalitatīvu, asu, detaļām un krāsām bagātu fotoattēlu un tajā atrodamās funkcijas blogerim aktuālas būs vismaz 5 gadus tuvā nākotnē (piemēri šeit, šeit, šeit un šeit).

// Augstāk redzamais foto tapis ar Canon 7D

 

_MG_1709-2

Canon EOS 7D Mark II – Kamera ir tiešām lieliska, bet blogerim, manuprāt, tā piedāvā pārāk daudz funkcijas, kuras ( garantēju) ikdienā nebūs nepieciešamas. Tā ir ievērojami smagāka kā augstāk minētās kameras, kas meitenēm noteikti varētu būt problēma. Ārkārtīgi lielā ISO jūtība skaisti fotografēt atļauj ļoti vājā apgaismojumā, pat tumsā, robustais korpuss to padara īpaši izturīgu, 65 fokusa punkti gandrīz pilnībā limitē iespējamību, ka kaut kas neplānoti paliek ārpus fokusa. Tā varētu turpināt un turpināt… Lietojot pareizos uzstādījumus un tiešām iedraudzējoties ar šo kameru, iespējams iegūt neaprakstāmi fantastiskus foto attēlus un profesionāla līmeņa video materiālu (piemēri šeit, šeit un šeit).

// Augstāk redzamais foto tapis ar Canon 750D

 

 

Kopsavilkums. Kuru no šīm fotokamerām izvēlēties blogerim? Lai gan katrai minētajai kamerai ir savi nepārspējamie plusi un ievērojamie mīnusi, viennozīmīgi iesaku izvēlēties Canon 750D ( …arī attēlā redzamā canon 700D būs ideāli piemērota). Ja vēlies filmēt vlogus, SX710 HS būs superīgs papildinājums, bet Canon 7D Mark II atstāj profesionāļiem.

Beate Femme Farfalle

3 responses

  1. Manuprāt, ļoti liela nozīme ir arī izvēlētajam objektīvam. Mana ikdiena arī tiek aizvadīta fotografējot, tomēr par profesionāli sevi nosaukt vēl nevaru, bet jautājums par labāko kameru man vienmēr ir aktuāls, pašlaik domāju par jauna fotoaparāta iegādi, taču Canon pasaule man ir pavisam sveša, jo visas kameras man ir bijušas no Nikon. Runājot par 7D, kuram objektīvam dod priekšroku – fiksētajam vai tālummaiņas?

    Like

    • Jā, objektīvam tik tiešām liela nozīme. Lietošanā ir bijuši visdažādākie, bet vienmēr atgriežos pie fiksētā, jo tas visprecīzāk izpilda man nepieciešamās funkcijas :)

      Like

  2. Pingback: 9.-15.5.16 / Fotokameras, apģērbi, toņi un skaņas « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s