Vai un kā kļūt par modeli? / MOON MODELS

Mani fascinē tas, kādas viņas ir un tas, ko viņas dara. Iepazīsties – Katrīna un Zane, modeļu aģentūras MOON MODELS dibinātājas, vadītājas. Viņas ne tikai ir apburoši skaistas, bet arī drosmīgas, jaunas sievietes, kuras savos 26 gados nebaidās uzņemties milzīgu atbildību (lasīt – rūpes par 30 lieliskām, jaunajām modelēm), pieņemt izaicinājumus un doties pretī skarbajai modes pasaulei. Viņu aģentūra tik tikko nosvinēja pirmo dzimšanas dienu!

Vēlējos viņām pajautāt to, ko liekas, ka parasti nejautā… Vai ir vērts kļūt par modeli? Vai par modeli piedzimst, vai par modeli kļūst? Pārlasot interviju iedomājos, ka būtu forši pajautāt arī to kā tas ir – tik jaunā vecumā uzsākt un vadīt savu biznesu? Bet, par to, iespējams, citu reizi.

MOON MODELS

Kas ir MOON MODELS?

Katrīna: Mums jāatgriežas pagātnē. Ar Zani iepazināmies pirms vairāk kā 10 gadiem, kad pašas darbojāmies kā modeles. Vienmēr esam mīlējušas modes industriju un visu, kas ar to ir saistīts. Gribējām būt tās meitenes, kuras iet NY, Parīzes un Milānas modes nedēļās, un tad, kad neiet, bildējas VOGUE. Kādā brīdī tapa skaidrs, ka topmodeles no mums galīgi nesanāk un, iespējams, tieši tāpēc radās sapnis par savu aģentūru. Jo pirms MOON bija sapnis. Tas bija sen, tas bija ilgi un, tas bija mūsu LIELAIS mērķis. Tā, ilgi grozoties turpu-šurpu šajā industrijā, vienā brīdī tapa skaidrs, kas vajadzīgs, lai kāda meitene kļūtu par labu un veiksmīgu modeli. Tajā brīdī laikam arī dzima MOON. Divdesmitpiecos gados pirmais uzņēmums arī liekas tīri īstajā brīdī – nu tā, lai nesāktos baigā depresija par to, ka nekas nav paveikts, jo tikko taču nodzīvota jau 1/4 daļa gadsimta.

Kad domājām nosaukumu, tad domājām tā – ko mēs par sevi gribam pateikt pasaulei un, kāda tad būs mūsu aģentūra? Mēs zinājām, ka gribam radīt mūsu meitenēm īpašu pasauli, savā ziņā kaut ko labāku par Zemi. Kad atnāca nosaukums MOON, tad likās, ka viss saslēdzās – mums patika tā simbolika, kas nāk līdzi šim vārdam. Nakts romantika, pelēkā krāsa, debesis, plašums un tuvība planētai Zeme, bet tomēr būšana kaut kādā citā realitātē un visumā. Aj, par to varētu gari, jo ar nosaukumu mēs tiešām trāpījām!

Zane:  No citām modeļu aģentūrām mēs visvairāk atšķiramies ar ļoti individuālu un personisku pieeju katrai modelei. Mēs ne tikai meklējam arvien jaunas, ar potenciālu apveltītas meitenes, bet arī ieguldām milzīgu darbu jau esošajās – izglītojam, apmācām un sagatavojam modeļu biznesam. Var teikt, ka esam mūsu meiteņu modeļu biznesa mammas, jo mūsu darbs ir ne tikai veidot viņām karjeru, bet arī rūpēties, dot padomus un iedrošināt viņas garajā ceļā uz panākumiem un ilgstošu karjeru.

 

Par modeli piedzimst vai par modeli kļūst?

K: Par modeli piedzimst, bet par labu modeli kļūst.

Z: Noteikti nepietiek tikai ar vizuālo izskatu un atbilstību modeļu biznesa standartiem. Meitenei jābūt pievilcīgai un patīkamai personībai ar ļoti lielām darba spējām. Modelei sevi vienmēr jāpilnveido un jāspēj iedvesmot cilvēkus sev apkārt.

H39A0548-3

Kādas īpašības nepieciešamas, lai kļūtu par vienu no MOON MODELS?

Z: Meitenei noteikti jāatbilst modes industrijas prasībām, bet galvenokārt mēs sekojam saviem instinktiem un izvēlamies ne tikai ārēji, bet arī iekšēji skaistas meitenes.

K: Ļoti ticam, ka viens no svarīgākajiem faktoriem tam, lai modelei veidotos veiksmīga karjera ir tas, cik ļoti mātes aģentūra tic pati savai meitenei. Mēs izvēlamies strādāt ar meitenēm, kurās ne tikai redzam potenciālu un ar prātu saprotam, ka meitene ir laba, bet arī tās, kurās mēs, ja tā var teikt, iemīlamies, jo tas, kas seko pēc jaunas meitenes atrašanas ir nebeidzams darbs. Modele nekļūst par zvaigzni vienā dienā un pat tad, kad kļūst… darbs turpinās.

Izvērtējot to vai uzņemt, vai neuzņemt kādu modeli MOON sastāvā, mēs uzdodam sev jautājumu, kuru mums bieži uzdod klienti: “Vai jums ir kāda laba modele?”. Mēs gribam būt aģentūra, kura uz šo jautājumu var atbildēt – “Jā,visas!”

 

Kāds ir visvairāk dzirdētais mīts par modeļu pasauli un kāda ir mīta patiesā puse?

K: Ikdienā problēmas bieži sagādā tas, ka Latvijā populārās modeļu skolas ir radījušas maldīgu iespaidu par modeļu aģentūrām. Uzrunājot potenciālās modeles, mēs bieži dzirdam jautājumu: “Cik man tas izmaksās?”. Tas nemaksā neko! Neviena modele mums nemaksā naudu par to, ka ir mūsu aģentūrā.

Tas, ka modeles neēd, lai būtu tievas ir nākamais mīts. Lielākā daļa meiteņu ir tievas no dabas un viņas ēd visu pēc kārtas. Jūs būtu šokēti uzzinot, cik daudz viņas ēd. Otra daļa joprojām ir tievas, bet viņas ievēro veselīgu uzturu, jo tas ādu un vizuālo koptēlu palīdz uzturēt perfektā formā. … un tad ir modeles, kuras ēd, bet ievēro stingrākas diētas. Tas joprojām nozīmē tikai to, ka viņas ēd veselīgi un ievēro rakstura stingrību, jo, lai paliktu formā, šīs meitenes nedrīkst norauties un ,piemēram, Ziemassvētkos negausīgi pārēsties. Godīgi sakot, ir aizvainojoši modelēm piekasīties par to, cik viņas ir tievas. Tas ir netoleranti, jo viņas tādas vienkārši ir.

Z: Lai arī daudzi runā par to, ka modeles ir stulbas, tā ne pavisam nav. Meitenes, kuras strādā kā pilna laika modeles (..nevis ir vienas no tām, kuras ir darījušas modeles darbu dažas reizes un tāpēc dēvē sevi par modelēm) ir ļoti gudras un mērķtiecīgas. Šīs meitenes spēj apvienot mācības un modeles karjeras veidošanu. Tas viss ir par katra cilvēka uzņēmību. Tas noteikti nav viegli, bet izvērtējot prioritātes, pilnīgi noteikti izdarāms!

MOON MODELS

 

Kas modes pasaulē pēdējo 5 līdz 10 gadu laikā ir mainījies?

Z: Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, viss notiek daudz ātrāk un efektīvāk. Meitenēm ir atvērtas durvis uz visu pasauli! Ir palielinājušās prasības, kā dēļ modeļu piedāvājums kļuvis ievērojami kvalitatīvāks.

K: Daudzi modeli darbam aptiprina tikai no bildēm instagramā. Viņi pamana, viņiem patīk, viņi sazinās ar aģentūru un darbs ir rokā! Mainās arī tipāži un pieaug pieprasījums pēc dažādības. Citiem vārdiem sakot, mainās mode uz modeļiem, jo jāsaprot, ka modeļi ir mūzas un modeļi strādā ar māksliniekiem. Māksliniekiem vienmēr ir vajadzīga iedvesma. Tas, kas iedvesmoja pagājušajā vasarā var neiedvesmot nākamajā.

Kādi ir modeles ikdienas plusi un mīnusi?

Z: Galvenie plusi noteikti ir nebeidzamās iespējas, darbs ar tik dažādiem un vienmēr ļoti interesantiem cilvēkiem, kā arī mobilitāte, kura tajā pašā laikā ir arī galvenais mīnuss, jo, ja parādās tāda iespēja, modelei vienmēr jābūt gatavai strādāt un ceļot.

K: Nezināt, kur būsi rīt noteikti neder visiem, bet tā noteikti ir brīvība. Rutīna ir nomācoša, bet rutīna nozīmē pastāvīgumu. Tās ir šīs monētas divas puses, jo kā ar visu – nekas nav tikai labs vai tikai slikts.

H39A0489

Vai kļūt par modeli ir tā vērts?

Z: Vienozīmīgi teiktu, ka jā! Modeļu bizness atver jaunu un plašu pasauli ar nebeidzamām iespējām – tās jāprot tikai saskatīt un izmantot. Noteikti ir svarīgi arī tas, ka, iegūstot pašpārliecību, meitenes iemācās sevi mīlēt, kas nākotnē palīdz jebkurā darbā un komunikācijā ar cilvēkiem.

 

Kas ir modeļu un modeļu aģentūras ikdienas neatņemama sastāvdaļa?

Z: Modeles darbs, tieši tā pat kā modeļu aģentūras darbs, noteikti ir daudz grūtāks kā tas izskatās no malas. Lai tiktu pie iespējas 30 sekundes noiet pa mēli vai, lai iegūtu 5 fantastiskas bildes žurnālam, pirms tam modele pavada garas darba stundas gatavošanās procesā, bet, lai vispār tiktu pie iespējas šīs garās stundas gatavoties, viņas bieži vairākus gadus dara mazāk nozīmīgus darbus par smieklīgām samaksām, lai kādreiz nākotnē sasniegtu virsotnes. Ikdienā modeles daudz vairāk laiku pavada kaut ko gaidot, kā reāli strādājot. Aģentūras savukārt pavada daudz vairāk laika piedāvājot modeļus, meklējot modeļiem ar vien jaunas iespējas un klientus,.

No malas noteikti nav pamanāma milzīgā konkurence modeļu starpā. Latvijā ir daudz labas modeles, bet vismaz tik pat ir arī visās citās pasaules valstīs un klienti lielākoties izvēlas no labākajām meitenēm visā pasaulē. Katra modele piedzīvo vairāk attiekumus, kā apstiprinātus darbus. Ir jābūt ne tikai stipram raksturam un ticībai, lai nepadotos smagajā modeles karjeras veidošanas sākumstadijā, bet arī jābūt lielam atbalstam no aģentūras puses. Aģentūras attiecības ar modeli ir ārkārtīgi svarīgas, jo šajā biznesā aģentūra ir modeles stiprais plecs.

K: Lielākā aģentūras vērtība ir modeļi un lielākais darbs ir šo ļoti labo modeļu atrašana. Tās meitenes, kuras ir ar patiešām lielu potenciālu, ļoti reti to nojauš un vispār par to pat nav iedomājušās. Ja ir, tad tikai klusībā pie sevis, jo mīti un stereotipi par modeļu biznesu neļauj ar šo sapni lepoties. Un tad sākās tā grūtību ķēdīte – ieraugi fantastisku meiteni, uzrunā un ko atbild meitene? “Tas nav priekš manis!” – kaut viņa nekad nav to darījusi. “Es neesmu pietiekami skaista!” – jo viņa savos 14 gados ir super gara, tieva ar interesantu seju un ļoti iespējams, ka skolā regulāri dzird, ka izskatās jocīgi. “Vecāki to neatbalsta!” – jo vecāki baidās no nezināmā, jo vecāki domā, ka šis bizness ir tikai par ārējo izskatu un tas taču ir tik sekli…)”. Realitātē tās meitenes, kuras līdz mums atnāk, uzplaukst. Viņas dzird kā mēs ar Zani par viņām jūsmojam. Viņas sāk justies skaistas, paliek atvērtākas, drošākas, komunikablākas un pārliecinātākas par sevi. Un te sākās mūsu darba skaistākā daļa un iemesli kāpēc mēs vispār to darām.

Beate Femme Farfalle

One response

  1. Pingback: Labākā fotokamera blogerim. Kuru izvēlēties? « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s