ajūrvēdiskā deguna skalošana

Deguna skalošana ir viena no pamata higiēnas sastāvdaļām ajūrvēdā jau gadsimtiem ilgi. Ne gluži gadsimtiem ilgi, taču biju skalojusi degunu arī iepriekš, bet par Neti Pot uzzināju salīdzinoši ļoti nesen, kad par to ieminējās Linda. Par to es pavisam mazliet stāstīju savā janvāra favorītu ierakstā.

netipot-3

Ja tā aizdomājas, šķiet mazliet absurdi, ka katru rītu un vakaru rūpīgi notīrām seju, cītīgi mazgājam rokas, iztīrām ausis, bet nepievēršam uzmanību degunam, kas dienas laikā piedzīvo, sasmaržo un uztver tik daudz. Starp mums riņķo alergēni, baciļi un vides piesārņojums, kas nonāk tieši degunā, tādējādi paaugstinot slimības risku, taču regulāri skalojot degunu, ir iespējams no tā izvairīties.

Gan jogā, gan ajūrvēdā svarīgākais cilvēka labsajūtas uzturēšanā ir elpošana. Veidojot plašas, dziļas, ilgas ieelpas Tu uzlabo ne tikai savu veselību, bet arī labsajūtu. Brīva elpošana palīdz līdzsvarot prānu, kas ir dzīvības enerģija. Līdzsvarota prāna ved prātu un ķermeni harmonijā, atļaujot tiem strādāt kā vienam veselumam.

netipot-2 netipot-5

Deguna skalošanai ir svarīgi izmantot tikai destilētu vai vārītu ūdeni, kā arī tikai jūras sāli vai speciālo maisījumu deguna skalošanai. Ir svarīgi katru reizi pēc deguna skalošanas izmazgāt kanniņu. Uz 200ml ūdens (tik liela ir arī standarta deguna skalošanas kanniņa) Tev vajadzēs 1/4 tējkarotes jūras sāls, ko rūpīgi samaisi, lai tā izšķīst. Ūdenim jābūt remdenam, taču sev piemērotāko temperatūru atradīsi ar laiku.

Par to, kā veicams process, ir grūti rakstiski izskaidrot, tāpēc drošāk rakstiet youtube meklētājā Neti Pot un pavērojiet! Pirmajās reizēs, protams, būs grūtības atrast savu pareizo leņķi patīkamai deguna skalošanai, taču vienu es garantēju – Tu jutīsies labi!

Ieguvumi  no deguna skalošanas :

  1. Brīva elpošana
  2. Mitrināta deguna gļotāda
  3. Samazinātas deguna dobumu iekaisuma radītās galvassāpes un spiediens
  4. Atbrīvošanās no alerģijas simptomiem
  5. Uzlabota smaržas un garšas sajūta
  6. Možāks prāts
  7. Deguns un tā blakusdobumi atbrīvoti no puņķiem, putekļiem, kā arī alergēniem
  8. Imunitātes stimulēšana, kā arī pasargāšana no iesnām
  9. Atbrīvošanās no aizlikta deguna

netipot-1

Tā kā pati nu jau labu laiciņu skaloju degunu katru rītu, varu apgalvot, ka piekrītu visiem apgalvojumiem, kas ir par labu deguna skalošanai. Slimības laikā ātri atbrīvojos no iesnām, ikdienā sajūta ir svaiga un patīkama, kā arī beidzot tiku vaļā no alerģiskajām iesnām, kas mani katru rītu pamostoties mocīja teju gadu.

Savu kanniņu iegādājos Rudra veikaliņā Skolas ielā.

Rita

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s