Bezglutēna burkānu kūka

Gandrīz grūti noticēt tam, cik radikāli pēdējo mēnešu laikā mainījusies mana ikdienas ēdienkarte. Lielākā izmaiņa ir glutēna izslēgšana. Tam līdzi nākušas arī dažas citas ievērojamas limitācijas (piens, olas, cukurs), bet tas jau ir cits stāsts. Kad stāstu draugiem par jaunajiem ēšanas paradumiem,  gandrīz vienmēr saņemu jautājumu “Ko tad Tu ēd?”. Godīgi sakot, atbilde joprojām pārsteidz arī mani.

Patiesība ir tāda, ka, šobrīd ēdu daudz interesantākus, garšīgākus, uzturvielām bagātākus ēdienus kā jebkad agrāk. Esmu atklājusi TIK daudz jaunus produktus, lieliskas receptes, garšas un to kombinācijas! Ledusskapis it kā ir tukšs, bet tajā vienmēr ir nepieciešamās sastāvdaļas brokastu, pusdienu vai vakariņu pagatavošanai.

burkānkūka

Atklāšu, ka pirms pāris gadiem mēdzu apēst vienu 100g šokolādes tāfelīti dienā. Vēl nesen likās, ka šokolāde ir vienīgais našķis, kuru nekad nepametīšu. Tagad.. tagad realitāte ir tāda, ka to nu nemaz nekārojas. Nopietni. Šobrīd mani kreivingi sniedzas tikai līdz mājās gatavota, kaulu buljona krūzītei vai tikko izceptai burkānu maizītei…

Te būs recepte, kuru sameistaroju pavisam nesen, bet kura gatavota tiek gandrīz katru vakaru. Tāpēc, ka ārkārtīgi garšīga un tāpēc, ka pēc ik rīta sulas spiešanas pāri palikuši daudz burkānu atlikumi.

 

2 glāzes burkānu sulas atlikuma ( vai smalki sarīvētu burkānu)

1 – 2 banāni

1 glāze bezglutēna miltu (griķu, rīsu, mandeļu… utt.)

100 g sviesta (var aizstāt ar 2/3 glāzes kokosriekstu eļļas)

1/2 glāze kokosriekstu skaidiņas

2 ēd. k. medus 

šķipsniņa sāls

1 ēd. k. kanēļa

Aiziet! Katliņā uz lēnas uguns izkausē sviestu, pievieno medu un ar dakšiņu saspaidītus banānus. Samaisi. Atsevišķā bļodā savieno miltus, sāli, kanēli, tad pievieno burkānus. Samaisi. Visbeidzot savieno sausās sastāvdaļas ar slapjajām un izveido būrkānu kūkas mīklu. Apsveicu, sarežģītākā daļa ir galā! Tālāk liekam apaļā veidnē (vairākas reizes esmu izmantojusi veidni, kura paredzēta maizītes cepšanai, bet tad jācep gandrīz divas reizes ilgāk) un liekam krāsnī uz aptuveno 40 minūtēm, 180 grādu siltumā. Kad laiks pagājis – ļauj kūkai atdzist, lai tai ir iespēja ieņemt stingrāku formu. Lai garšīgi!

Beāte

2 responses

  1. Pingback: 14.-20.03.16 / Peldkostīmi, pludmale, kūkas un spēles « femmefarfalle.com

  2. Pingback: Ko darīt ar svaigi spiestas sulas atlikumu? 3 vienkāršas receptes « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s