Vairāk kā vienkārša tēja

Jāatzīst, ka neesmu liela kafijas fane un arī parastās tējas mani iepriecināt nespēj. Mana lielā vājība vienmēr bijusi augu, dažādu zālīšu tēja, jo atverot to sajūtu ne tikai vasaras pļavas smaržu, bet arī autentisko garšu un tās īsto, lielo plusu – ārstnieciskās īpašības.

_MG_7194

Izgaršotas un iepazītas daudzas, bet šīs jau labu laiciņu ir manas iecienītākās, izstāstīšu kāpēc.

  • Dr. Tereško augu tēja Mundrums (radiolas saknes, vilkābeles un pīlādžogas, asinszāle, mežrozīte, griķa ziedi, zaļā tēja). Šo tēju parasti dzeru no rītiem, lai pamodinātu ķermeni, un jāsaka, ka tā tiešām palīdz. Pārbaudīts!
  • Dr. Tereško augu tēja Miers Mājās (melisa, lucerna, ehinaceja, raudene, mežrozīte, zaļā tēja) ir ar nomierinošām īpašībām, tad kad gribas tādu mierīgāku vakaru ar mīļāko seriālu un vilnas zeķītēm kājās.
  • Kad ļoti sagribas klasiskāku variantu, dzeru Dr. Tereško ugunspuķes fermentēto melno tēju. Šī ir mana iecienītākā melnā tēja no visām, kuras esmu garšojusi, turklāt tai piemīt ļoti daudz ārstniecisko īpašību – novērš galvassāpes, paaugstina imūnsistēmu, stimulē vielmaiņu un forši ir arī tas, ka nesatur kofeīnu, tāpēc var dot arī maziem bērniem un veciem cilvēkiem.
  • Tomēr mans absolūts favorīts šajā četrotnē ir augu tēja Dabas Dārzs, kuras sastāvā ir kumelītes, dzērvenes ogas, raudenes un ugunspuķes laksti. Visvairāk par visām pārējām tējām tiešo šo četru augu garšu kombināciju dievinu visvairāk.

 

Tējās izmantotie augi vākti bagātajās Latvijas pļāvās un skaistās kartona kastītēs iepakotas, nākušas netālu no Cēsīm. Lai labi garšo!

dr. tereško tējas

dr. tereško tēja

_MG_7203

Katrīna, femmefarfalle.com viesautore

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s