Kā (nemanot) stress ietekmē Tavu ķermeni

Atrast iemeslus kāpēc ikdienā izjūti stresu, uztraukumu vai nemieru ir pavisam vienkārši – sarežģījumi darbā vai attiecībās,  nesamaksāti rēķini, nokavēti termiņi, pārslodze skolā utt. Savukārt saprast un ieraudzīt to, kādi ir stresa radītie blakusefekti jeb kādu effektu tas atstāj uz ķermeni – nedaudz sarežģītāk. Pavisam iespējams, ka daudz palicis nepamanīts. Apskati šos simptomus un padomā vai ārsti, tabletes, krēmi vai saldumi (…enerģijai?) ir labāka izvēle par miegu, mieru, fiziskām aktivitātēm un vitamīniem  :

stresa ietekme uz ķermeni

 

Jūtīgi zobi. Protams, pie vainas var būt arī lielāks vai mazāks bojājums, bet, ja stresa situācijās mēdz griezt zobus vai sasprindzināt žokli, pavisam iespējams, ka pie pēkšņas zobu jūtības vainojams tikai un vienīgi stress. Zobu griešana bojā tā emalju, bet žokļa sasprindzinšana ātri vien noved pie īslaicīgām, bet izteiktām galvassāpēm.

Fizisks vājums jeb sajūta, ka pārspīlēts ar fiziskiem treniņiem. Stresa momentos muskuļi saspringst un atslābst tikai tad, kad esi atslābis Tu. Ja Tev nav mirklis atpūtai, mirklis atpūtai nav arī Taviem muskuļiem. Nepārtraukti saspringstot, ķermenis nogurst un sāk sāpēt.

Vēdersāpes. Runā, ka vēders ir lielisks indekators (spogulis) tam kā Tu jūties emocionāli. Iespējams kādreiz piedzīvota nelaba dūša vai pat vemšana spēcīga uztraukuma rezultātā – tā ir ķermeņa reakcija uz ļoti spēcīgi izjustu stresu. Attiecīgi, ja izjūti lielākas vai mazākas vēdersāpes, nesteidzies pēc tabletēm, bet pajautā sev kā aizvadīta diena un, kas notiek Tavā emocionālajā pasaulē.

Saaukstēšanās, kura visticamāk piemetusies absolūti bez iemesla. Vai kādreiz ir nācies ko tādu piedzīvot? It kā citrona un ingvera tējas dzertas aumaļām, bet iesnas piemetušās, galva arī kļūst smaga… Stress ievērojami vājina imunitāti un ir zinātniski pierādīts, ka, ja vairāk kā mēnesi esi piedzīvojis nepārtrauktu stresu, ir gandrīz neiespējami izvairīties no saslimšanas.

Izsitumi. Šis, manuprāt, ir visskaidrāk atpazītais stresa blakusefekts un to piemin jau izsenis. Jāņem vērā, ka tās nav tikai pumpas uz pieres vai pinnes uz zoda… Stress veicina iekaisuma procesus un var izraisīt arī atopiskā dermatīta, ekzēmas. augoņu u.c. ādas slimību uzliesmojumus.

_MG_7008-2

 

Esmu novērojusi, ka dedzinoša sajūta kuņģī vai vēdersāpes ir pirmās, kuras man piemetas, kad dienas aizvadītas satraukumos, steigā utt. Tici vai nē –  uzreiz kā saprotu, ka pie vainas ir stress un attiecīgi rīkojos, diskomforts pazūd kā nebijis. Nevajag ārstu, nevajag tabletes.

Ļoti spēcīgi ticu tam, ka pirms jebkā cita (ārsta, zālēm, informācijas meklēšanas internetā utt.), ir jāieklausās savā ķermenī un jāsaprot, ko tas vēlas Tev pavēstīt. Ticu, ka visas atbildes ir meklējamas tieši tur – sevī. Rūpīgi ieklausoties savā ķermenī, ne tikai labāk sapratīsi, kas Tam ir nepieciešams, bet arī spēsi sev ātrāk, efektīgāk palīdzēt.

Beāte

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s