romantiskie pilngraudu kanēļa rullīši

Lai palutinātu savus tuvākos mīlestības svētkos, kas sagaidāmi svētdien, Tev nevajadzēs ne sarkanās rozes, ne folija siržu balonus, pietiks ar bietēm (un vēl pāris sastāvdaļām), lai pagatavotu supergaršīgas pilngraudu kanēļmaizītes. Tieši tā, šo neatkārtojami foršo rozā krāsu kanēļmaizītēm piešķir pievienotais biešu biezenis. Ja Tu neesi draugos ar tām, tad diemžēl jāapbēdina, jo biešu garša ir mazlietiņ, bet jūtama. Pamēģini pievienot, piemēram, ingveru vai apelsīna miziņu, lai to mazliet nomaskētu. Nu ko, pie darba?!

Kanelmaizites-2

Kanelmaizites-5 Kanelmaizites-9

Kanelmaizites-6

MĪKLAI :

1/4 glāze silta ūdens

3 tējkarotes cukura

1 sausā rauga paciņa (14g)

3 vidēja izmēra bietes

1 glāze kefīra

1 ola

1/2 glāze cukurniedru cukura

1/4 glāze sviesta

1/2 tējkarote sāls

1 ēdamkarote apelsīna miziņas

5 glāzes pilngraudu kviešu miltu

PILDĪJUMAM :

3/4 glāze sviesta

1 glāze muskavado tumšā cukura

2 ēdamkarotes kanēļa

Sāc ar bietēm. Nomizo un sagriez tās mazākos gabalos un liec krāsnī 200C aptuveni 40min. Kad bietes manāmi mīkstas, iedurot tajās ar nazīti, ņem ārā no krāsns. Mazliet atdzesē un sablenderē tās viendabīgā masā.

Izšķīdini cukuru siltajā ūdenī un pievieno raugu. Ļauj pastāvēt aptuveni 5min līdz sāk notikt brīnumi, ko veido raugs. Pievieno biešu biezeni, olu, kefīru, cukuru, sviestu, apelsīna miziņu un sāli. Maisi līdz veidojas viendabīga masa, kurai palēnām pievienojot miltus, un, to mīcot, mīkla neliptu pie rokām. Atstāj siltā vietā uz divām stundām uzrūgt.

Sadali mīklu trīs daļās. Izrullē to aptuveni 30x30cm lielumā. Viendabīgi pārkrāj to ar masu, kuras sastāvā ir muskavado cukurs, sviests un kanēlis. Sāc rullēt to no viena gala uz otru, līdz izveidojas gara desiņa. Sagriez to 12 gabaliņos un liec uz cepampannas. Es ieteiktu izvēlēties mafinu cepamo pannu, tādējādi kanēļmaizīte nezaudēs savu formu. Rullīšiem ir jāgatavojas aptuveni 20 minūtes 200C.

Kanelmaizites-15 Kanelmaizites-8

Kanelmaizites-11

Rita

2 responses

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s