Saldumi bez cepeškrāsns. 3 veidi

Mājās gatavoti saldumi vienmēr ir labāki par tiem, kuri nopērkami veikalā. Vismaz tāds ir mans pieņēmums. Attiecīgi – ja vēlos saldumus (..un šāda vēlme mani piemeklē salīdzinoši ļoti bieži), vai nu pagatavoju tos pati vai neēdu nemaz. Kopš esmu palikusi bez cepeškrāsns, gardumu gatavošana kļuvusi nedaudz sarežģītāka, bet noteikti ne neiespējama. Laika gaitā atradušās 3 lieliskas un super garšīgas receptes ar minimālu pievienotā cukura daudzumu. Lūk :

saldumi kuru pagatavošanai nav nepieciešama cepeškrāsns

 

// Kakao brunete 

*100g sviesta

*2 ēd.k. cukura

*5 ēd.k. piena (istabas tmp.)

*50g 100% kakao pulvera

*140g cepumi “Selga”

*100g marmelāde ( izmantoju bio saimniecības “Indrāni” ražotās konfektes “Kleopatra”)

Lielā bļodā sadrupini cepumus un pievieno tiem nelielos gabaliņos sagriezto marmelādi. Rūpīgi samaisi – 3 minūšu darbiņš rokām. Katliņā, uz nelielas uguns un nepārtraukti maisot, izkausē sviestu un cukuru, tad pievieno pienu un kakao. Kad šķidrā masa uzmetusi pirmo burbuli, ņem nost no uguns un ļauj nedaudz atdzist. Pievieno cepumu un marmelādes miksu. Rūpīgi samaisi – 3 minūšu maisīšanas, apmaisīšanas darbiņš.

Kad viss rūpīgi samaisīts – uz galda virsmas, horizontālā virzienā izklāj pārtikas plēvi (foliju izmantot neiesaku) un tās centrā izvieto visu sagatavoto brunetes masu. Paceļot vienu un otru garāko pārtikas plēves malu, sāc veidot desai līdzīgu formu. Neaizmirsti to pāris reizes, no visām pusēm spēcīgi piespiest, formu veidojot blīvāku un mazāku. Kad darbiņš padarīts, liec Kakao bruneti saldētavā un atstāj tur uz vismaz 3 stundām (parasti atstāju uz nakti). Gatavs!

nobake3

 

// Kokosriekstu – auzu pārslu cepumiņi

*2 glāzes auzu pārslu

* 1 glāze kokosriekstu skaidiņas

*100g sviesta

*3 ēd.k. cukura (receptē bija 2 glāzes – nu nē)

*1/2 glāzes 100% kakao pulvera

*1/2 glāze piena (istabas tmp.)

*1 tējk. vaniļas ekstrakta

*sķipsniņa sāls

Lielā bļodā samiksē auzu pārslas un kokosriektu skaidiņas. Noliec maliņā. Katliņā izkausē sviestu, cukuru, kakao un pievieno vaniļas ekstraktu, šķipsniņu sāls. Uzkarsē līdz pirmajam burbulim un ņem nost nedaudz atdzist. Sagatavoto masu pievieno auzu pārslu un kokosriekstu skaidiņu miksam – rūpīgi samaisi. Uz plāts vai dēlīša izklāj cepamo papīru. Ņem lielo ēdamkaroti, veido nelielus cepumiņus un izvieto uz cepampapīra. Kad rindās sastājušās apm. 24 skaistas, plakanas bumbiņas – liec ledusskapī uz vismaz 3 stundām, lai tie ieņem stingrāku formu (parasti astāju uz nakti). Gatavs!

nobake23

 

// Smalkā, raibā šokolāde

*Skaistas fotogrāfijas iedvesmai un visas nepieciešamās instrukcijas atradīsi šeit

 

Par cukura klātesamību – abās augstāk redzamajās receptēs oriģināli tika norādīts, ka jāpievieno no 1 līdz 2 glāzēm cukura. Manuprāt, tas ir daudz pa daudz. Samazināju tā klātesamību līdz pāris ēdamkarotēm un viss izdevās lieliski. Ja vēlies maksimāli izvairīties no kakao radītās, rūgtās piegaršas, pievieno to vairāk, bet pilnīgi mierīgi var iztikt ar pašu minimumu.

#FemmeFarfalleFOOD, Beāte

Advertisements

2 responses

    • Noteikti ir tā vērts! Kokosriekstu un kakao lieliskā garšu kombinācija man bija absolūts jaunums :) Pienu pievieno karsēšanai katliņā pie sviesta, cukura un kakao.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s