Kā būt produktīvai pirms diena vēl sākusies? Rīts līdz plkst. 9

Kopš esmu pametusi savu “9-17” darbu un pilnībā pievērsusies Femme Farfalle veidošanai, jau no pirmās dienas pastiprinātu uzmanību pievērsu savai produktivitātei. Neskatoties uz to, ka šobrīd man pieejams nenoteikts darba laiks, joprojām vēlos celties īsi pirms plkst. 6 (realitātē īsi pirms 7) un darīt visu kā ierasts. Darīt nevis pieraduma, bet savas pašsajūtas dēļ.

 

// Veiksmīgs rīts sākas iepriekšējā vakarā.  Pārskati un papildini nākamās dienas to-do listi un ieplāno pirmo “aktivitāti” rīta cēlienam (veikala apmeklējums, sporta nodarbība, drēbju gludināšana utt. ). Ej laicīgi gulēt! Gulētiešana 22:30 varbūt izklausās pēc kā tāda, ko dara omītes, bet, tici man, pēc trešās reizes ir skaidrs, kāpēc ir vērts to darīt.

// Celies agri. Ir milzīga nozīme tam, cikos Tu piecelies. Pēc Vēdiskās kultūras – ja celsies pusotru stundu pirms saullēkta, t.i. no plkst. 4 līdz 6 – uzņemsi  maksimāli daudz Saules enerģijas, spēka un tiksi vaļā no stresa. Ja celsies no plkst. 6 līdz 7, piecelsies ar nemierīgu prātu un sajūtu, ka kaut kas ir nokavēts, būsi viegli aizkaitināma. Ja celsies laikā no plkst. 7 līdz 8, piecelsies ar pesimistisku noskaņojumu un, iespējams, sāks parādīties dažādas veselības problēmas (īpaši  tās, kuras saistītas ar gremošanu). Ticēt vai nē, tas katrai jāsajūt pašai.

_MG_5179

// Noskalo seju ar ūdeni. Aukstu vai siltu (noteikti ne karstu), tas atkarīgs no Tava ādas tipa , bet kopumā sejas mazgāšana palīdzēs pamosties ne tikai Tev, bet arī Tavai sejas ādai. Auksts ūdens aizvērs poras un ilgtermiņā nostiprinās ādu.

// Saklāj gultu. Manā izpratnē šim procesam piemīt gan praktiska (kārtība), gan simboliska (jauns sākums) nozīme. Pēc Feng Shui – saklāta gulta norāda uz produktivitāti, bet tīri sajūtu līmenī – gultas saklāšanai neieciešamās kustības palīdz kārtīgi pamosties un vakarā, kad tā atkal no jauna jāsaklāj, labāk aizmigt.

// Pavingro – 5 līdz 10 minūšu rīta yoga vai viegla stiepšanās būs ideāli. Ja iepriekš ir apmeklētas nodarbības, šis ir īstais brīdis, kad eksperimentēt un ļauties vismīļākajām, patīkamākajām yogas pozām, ja iepriekšējas zināšanas nav, pamēģini, piemēram,  Tara Stiles 7 minūšu Morning Yoga Fix.

// Pagatavo un paēd pilnvērtīgas brokastis. Meitenēm labi zināms fakts – gatavošana nomierina, tāpēc, ja celies “nemiera” stundā, no plkst. 6 līdz 7, šis Tev būs lielisks bonusiņš, bet, ja runājam par brokastīm kā ēdienreizi, tā ir pati svarīgākā dienā. Par to droši vien viss jau ir zināms. Ja nav, tad šeit atradīsi visu nepieciešamo informāciju. Ja nezini, ko gatavot – šeit atradīsi vairākas lieliskas idejas.

// Apstājies un izbaudi – noskaties kādu Youtube epizodi, palasi grāmatu, ielūkojies Instagram. Laiks kafijai, ja vēlies. Manuprāt, svarīgs mirklis, lai pēc “grafika” sastādīts rīts nekļūtu par nebaudāmu, sistemātisku skrējienu.

// Pārskati epastus (optimāli). Izlasi un nosūti atbildes, ja nepieciešams. Šī “procedūra” atraus Tevi no varbūt ieilgušās rīta atpūtas un ātri vien ieraus Tevi darbiņos.

// Laiks lieliskas  un produktīvas dienas sākumam! 

 

Pēc šāda rīta “grafika” dzīvoju arī laikā, kad dienu pavadīju birojā, bet tieši tagad, vēl vairāk kā jebkad agrāk izjūtu to, cik produktīvi un aktīvi iesākts rīts izmaina un, manuprāt, acīmredzami uzlabo turmāko dienu.

Beāte

6 responses

  1. Ir tik forši lasīt blogu, kurā raksta pilnīgi manas domas! Dzīvoju pēc šāda ritma un tieši šobrīd ieturu kafijas pauzīti ar soc. tīklu pārskatīšanu – tas ir mans miera moments, kad var domāt par to, kas jau paveikts, un to, kam vēl šodien jāķeras klāt. Turpiniet darīt to, kas jums visām tik lieliski sanāk. Lai produktīva nedēļa! :)

    Liked by 1 person

  2. Kopš es vairs nestrādāju darbu pēc grafika, par manu neatņemamo rīta sastāvdaļu kļuvis jūsu blogs. Jau lasot vien šķiet, ka kļūstu labāka, skaistāka , gudrāka… Paldies par to, ko darāt un ka iedvesmojat mani ik dienu! :)

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s