it’s time for girl talk / PMS un sports (3.daļa)

Kā jau minēju iepriekšējā rakstā par PMS un uzturu – tas, kas Tavam ķermenim šajās dienās nepieciešamas ir pareizās uzturvielas un fiziskās aktivitātes. Jā, lai arī cik dīvaini tas neliktos, dienas pirms menstruālā cikla sākšanās ir lieliski piemērotas sportam. Primāri tāpēc, ka fiziskās aktivitātes uzlabo garastāvokli (organismā izstrādājas endorfīni), uzlabo vielmaiņas procesus un ievērojami samazina iedomāto sajūtu, ka esi pieņēmusies svarā vismaz par 10 liekajiem kilogramiem.

PMS un fiziskās aktivitātes

Protams, ar sportošanu pārspīlēt nevajadzētu. Smagāko svara stieni vai garāko distanci atvēli citai reizei, jo pārlieku liela, neapdomīga slodze ķermenis diskomfortu tikai palielinās. Šajās dienās vislabākās, ieteicamās aktivitātes ir :

  • Yoga – viegla stiepšanās, pareiza elpošana atbrīvos saspringušos muskuļus, ļaus Tev labāk koncentrēties un uzlabos garastāvokli.
  • Skriešana vai gara, aktīva pastaiga atgriezīs Tev niķos un sliktajā garastāvoklī iztērēto enerģiju, veidos labvēlīgu vidi vienmērīgai asins un skābekļa plūsmai organismā.
  • Dejošana – uzlabos garastāvokli (īpaši tad, ja tas izskatīsies aptuveni šādi), ļaus izsmieties un aizmirst par to, kas Tevi sagaida tuvāko dienu laikā.

///

Raksta pirmā daļa : “it’s time for a girl talk / PMS”

Raksta otrā daļa : “it’s time for girl talk / PMS un uzturs” 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s