3 stundas Tallinā / festivāls “Riga. Flavourite City” un restorāns FARM

Pavisam nesen devos uz Igauniju, kur kopā ar Live Riga atklājām “Riga. Flavourite City” – gastronomijas festivālu vienā no labākajiem Tallinas restorāniem “Farm”. Tā laikā ikviens Tallinas gardēdis tika aicināts iepazīt labāko Rīgas restorānu piedāvājumu un nobaudīt moderno Latvijas virtuvi, kuru sagatavojis kolorītais, Latvijā atpazīstams un populārais šefpavārs Mārtiņš Sirmais.

Vispirms par restorānu…

Restaurant Farm

Restorant Farm

IMG_0038

IMG_0051

IMG_0060

IMG_0018

IMG_0064

 

Restorāns “Farm” atrodas Tallinas vecpilsētā, Müürivahe un Viru ielas stūrī un tā ēdienkarte sastāv no Igaunijas modernās virtuves ēdieniem. Šķiet, ja salīdzinātu, tad “3 pavāru restorāns” būtu vistuvākais Rīgā atrodamais līdzinieks. Ievērības cienīga ne tikai “Farm” ēdienkarte, bet arī interjers. Tas ir īpaši eklektisks un noteikti atbilstošs restorāna nosaukumam – pie ieejas sagaida dzīvnieku orķestris, pie pavāriem (viņu darbs visiem redzams aiz liela, stiklota kupola) svaigi izaudzēti vai tikko sagādāti dārzeņi un zaļumi, plauktos simts un viena graudaugu burciņa,  uz grīdas piena kannas ..un vēl, un vēl, un vēl…

Restorāna otrajā pusē atrodama beķereja, neliela kafejnīca RUKIS (ieeja no Müürivahe ielas), kurā liekas, ka varētu vienkārši pazust un stundām ilgi nevis ēst kūciņas un bulciņas, bet novērot katru plauktā nolikto trauciņu vai griestos iekārto lampu. Interjers ārkārtīgi pārbagāts, bet, ak, cik mājīgs un patīkams. Ja plāno braucienu uz Tallinu – noteikti iesaku apmeklēt!

IMG_0145

Restorant Farm

IMG_0144

 

Atklājot festivālu ( norisinājās no 26. līdz 28.novembrim) Mārtiņš Sirmais un igauņu šefpavārs Dmitri Rooz pārbaudīja spēkus un meistarību savstarpējā draudzīgā duelī, pagatavojot maltīti no katrai valstij raksturīgākajiem produktiem. Rezultāts, protams, pārsteidza ne tikai procesa vērotājus, bet arī pašus pavārus, jo katrs ar uzdevumu tika galā godam un pretējās “komandas”darbu novērtēja ļoti atzinīgi.

Man arī bija iespēja nogaršot, ko tad Mārtiņš sagatavojis igauņu gardēžiem – kupināto brieža gaļu, īpaši pagatavoto ķirbi.. Viss, protams, ārkārtīgi garšīgs, bet manas simpātijas devās pie saldā –  medus pīrāga ar krējumu. Lieliski!

IMG_0176

IMG_0166

IMG_0183

Restorant Farm

IMG_0200

Beāte

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s