ko darīt Berlīnē? 1.daļa / kur garšīgi paēst Berlīnē?

Trīs ierakstu sērijā atrādīšu tās vietas Berlīnē, kas Tev būtu noteikti jāapmeklē – kur labi paēst, ko redzēt un kur iepirkties, ja esi tik pat liels mājlietu frīks kā es. Vietas, ko sākotnēji bijām iecerējuši apmeklēt, mūsu Berlīnes kartē bija vairāk, nekā  laika, ko tur pavadījām, taču piepildījuma sajūta un spēcīga pēcgarša joprojām jūtama. Apmeklējām lērums brīnišķīgas un, atklāti sakot, ne tik labas vietas. Bez panikas, jums es stāstīšu tikai par vislabākajām! Šoreiz par vislabākajām sajūtām apvītajām vietām, kur ieturēt gardu maltīti, pie tam tērējot saprātīgi.

House of Small Wonder (Johannisstraße 20)

Ārkārtīgi siltām sajūtām piepildīts restorāns, kas paslēpies pavisam vienkāršā biroju ēkā. Bez bravurīgām izkārtnēm un spožām gaismām, kas vēstītu, ka te maz kas atrodas. Šķiet, ka tikai un vienīgi zinātāji atrod šo vietu.

House of Small Wonder nosaukums, mājaslapa vai publicitātes foto par to neliecina, tomēr ierodoties top skaidrs, ka šis ir japāņu restorāns (ne ēdienkartes ziņ)ā. Dizains veidots laikmetīgā japāņu stilā – ziedu apdruka uz papīra tapetēm, ritmiski rūtotas, puscaurspīdīgas dekoratīvas starpsienas un griesti, kā arī dažādi darba instrumenti izstādīti plauktos un noslēpti aiz smalki austa metāla režģa.  Šeit ir ļoti veiksmīgas butaforijas paraugi – mākslīgi puscaurspīdīgi griesti, kas kliedē sajūtu, ka atrodamies daudzstāvu biroju ēkas pirmajā un otrajā stāvā, drīzāk rada iespaidu par nelielu paviljonu dārzā, jo arī zaļumu šeit netrūkst.

Gan laipnais un neuzkrīstošais personāls, gan atmosfēra liek Tev justies kā mājās – absolūtā mierā ieturēt maltīti, apgarojot savu dienu ar vislabākajiem nodomiem. Šī vieta, manuprāt, ir perfekta brokastīm – plaša sendviču, kruasānu, dažādu olu ēdienu un vieglu zupu izvēle. Es baudīju vienu no vislabākajiem kruasāniem savā mūžā. Sasodīts, jā, es mīlu labu ēdienu!

Berlin-9 Berlin-10

 

Chutnify (Sredzkistraße 43)

Vēl viena mana apsēstība ir indiešu virtuve, tāpēc nebija divu domu, ka jāredz, ko piedāvās Berlīne. Chutnify ir atzīta par vienu no vislabākajām modernajām indiešu virtuvēm Berlīnē. Un es to apstiprinu! Iztērējot vien 10eur var pieēsties tik ļoti, ka būs grūti piecelties, lai dotos tālāk savās ikdienas gaitās – tā bija ne tikai man, bet arī Jānim, kas nozīmē, ka porcijas ir patiešām milzīgas. Mēs katrs izmēģinājām plāti, kas ir pildīta ar rīsiem, lēcu sautējumu, čatniju, vistu/liellopu un pat desertu. Viss, protams, bezgausīgi garšīgs, atmosfēra silta un patīkama, un apkalpojošana lieliska.  Mēs šeit trāpījām dienā, kad Berlīnē bez mitas lija. Šī vieta mūs sasildīja gan fiziski, gan morāli.

Berlin-5

BerlinCh Berlin-6 

 

Berlin Burger International (Pannierstraße 5)

Mēs ar Jāni esam burgeru mednieki, jūs varbūt vēl to nezināt, bet mēs dievinām patiešām labi pagatavotus burgerus. Arī Berlīnē mēs apstaigājām pāris vietas, kur gatavojot vislabākos burgerus, taču mēs paši par vislabākajiem atzinām Berlin Burger International. Šīs telpas lielums nav lielāks par manu vannasistabu. Rinda stiepjas uz ielas un cilvēki turpat arī mielojas ar miiilzīgajiem burgeriem.

Tieši šī vieta gan ar saviem telpiskajiem parametriem, gan vizuālo tēlu, lieliski atspoguļo Berlīni un tās sabiedrību, vismaz raugoties caur to pašu prizmu, caur kuru Berlīni redzējām mēs. Līdzīgi kā lielākajā daļā citu ēstuvju Berlīnē, arī šeit cilvēki bez kompleksiem sēž un bauda mielastu un dzērienus ārā. Novembrī. Iekštelpas ir mazas, rupjas, visas virsmas ir klātas ar uzlīmēm un tagiem, arī apkalpojošais personāls ir īsti panki. Skaļa, bet atlasīta mūzika pieducina mazās telpas ar regeja vibrācijām. Tie ir tik garšīgi, ka maltītes laikā pat nesarunājāmies. Komentāri lieki.

Berlin-2

Berlin-4 Berlin-3

 

Ja Tu esi Berlīnē, tad tas būtu grēks nepamieloties ar šejienes street food. Bez pārspīlējumiem. To iespējams baudīt uz katra trešā soļa, ko sper cauri pilsētai. Tev noteikti jāpamēģina viņu tik iecienītā karija desiņa /currywurst/ un kebabi, kas šeit ir ārkārtīgi labā kvalitātē. Protams, neuzķeries uz āķa un neskrien iekšā pirmajā bodītē, ko redzi. Par labiem ir atzīts Mustafa Kebab, taču pēc desiņām jādodas uz Konnopke Imbiss.

Berlin

Berlin-12

Rita

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s