Restorāns “Niklāvs”

Un mēs visas satikāmies atkal – šoreiz, lai papļāpātu par femmefarfalle.com Ziemassvētku plāniem (turiet acis vaļā, jo mums ir padomā, kas ļoti īpašs) un ieturētu kārtējo gardo maltīti visas kopā. Šajā reizē raitā solī dziļāk Vecrīgā, kur Mārstaļu ielā 1, ir atrodams restorāns “Niklāvs”. Turpat arī viesnīca “Radi un Draugi”.

Niklavs-6

Restorāna sienas rotā latviešu modernistu paaudzes darbu reprodukcijas. Un, protams, Niklāvam Strunkem, esot goda vietā. Blakus gleznai „Cilvēks, kas ieiet istabā”, restorāna siena rotāta arī ar izcilā mākslinieka citātu. Šo mākslinieku darbi arī diktē noteikumus šajā restorānā – modernisms arī parādās viscaur restorāna interjerā.

Niklavs-10
Niklāvs_1Niklavs-7Šur un tur interjerā vēl atpazīstami latviski motīvi. Lai arī cik nogurušas mēs no tiem būtu, uz tiem nebija likts akcents un tie nebija uzkrītoši, par ko arī plusiņš. Latviskie elementi nenoliedzami arī sasaistās ar to, ka arī ēdienkarte ir veidota tradicionāli. Tajā atrodama asinsdesa, siļķe, protams, kartupeļi – vairāk vai mazāk mums visiem saprotami ēdieni bez svešzemju virtuvju pārspīlējumiem. Katru mēnesi tiek radīts īpašs šefpavāra papildinājums ēdienkartei. Novembrī par godu svētkiem ēdieni sakārtojas sarkanbaltsarkanajos toņos.

Mēs baudījām pīles salātus, zoss krūtiņu un burkānu kūku.

IMG_5542Niklāvs

Jāatzīst, ka zoss krūtiņa ar baravikām un burkānu, ķirbju biezeni, papildināta ar saldu, saldu cidoniju ievārījumu bija viens no labākajiem ēdieniem, kādu nācies pēdējā laikā baudīt. Tieši to pašu varētu teikt arī par burkānu kūku. Biju patīkami pārsteigta par izdomas pilno prezentāciju, kas veidota par godu drīzumā gaidāmajiem Latvijas svētkiem.

IMG_5532

femmefarfalle.com autores

One response

  1. Pingback: restorāns “Niklāvs” | Stils Bez Tabu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s