Adrešu grāmata / Mercato, Desa & Co , M’archers …

Ja iegādāsies žurnāla KLUBS vai SANTA novembra izdevumu, pamanīsi, ka tam līdzi nāk pavisam jauns pielikums “Dzīvo ar baudu”. Šī pielikuma 38. lappusē atradīsi pavisam nelielu adrešu grāmatu ar vietām Rīgā, kurās atrast vairāk nekā meklējat. Tajā apkopoju sešas, manuprāt, interesantākās un, iespējams, foršākās vietas, kuras vērts apmeklēt, ja kaut nedaudz jūti, ka esi gardēdis. Trīs no tām man atmiņā palikušas īpaši spilgti :


Mercato svaigo produktu veikaliņš (Tomsona iela 2) :

Ir vairākas lietas, kuras šajā vietā gandrīz vai absolūti dievinu. Pirmā ir lokācija. Jau kopš laika, kad tur atradās kafejnīca Žanna, ievēroju, cik skaists ir šis mājas stūris un rajons kopumā – dodiet man tur dzīvot, es ļoti, ļoti labprāt! Otrā ir romantiskā aura. Kad devos turp pirmo reizi ( tā arī bija reize, kad fotografēju bildes žurnāla pielikumam) to sajutu uzreiz un nepārprotami – pie vienīgā galdiņa sēdēja dāmas, malkoja vīnu un sirsnīgi smējās, aiz letes absolūti fantastiska, smaidīga un atsaucīga pārdevēja, bet pa durvīm jau iekšā nāk piegādātājs ar kasti, pilnu svaigāko dārzeņu. Trešā ir īstums. Mercato veikaliņā neko citu kā tiešām svaigu, kvalitatīvu produkciju neatradīsi, iespējams, prom aiziesi ar daudz vairāk kā patiesībā nepieciešams, bet tāda jau tā iepirkšanās…

Mercato Tomsona 2

Mercato

Desa & Co gaļas izstrādājumi un delikateses no zemnieku saimniecības “Zemitāni” ( Maskavas iela 4, Spīķeri) : 

Ja gaļu uzturā kategoriski nelieto, šo rindkopu iesaku izlaist, bet, ja ļoti labprāt nogaršo gan brieža gaļa burgeri, gan muflona gaļas desu vai mežacūkas pastēti, dodies uz Desa &Co veikalu un kafejnīcu. Vieta tikai un vienīgi tiem, kuri novērtē kvalitatīvus gaļas produktus. Pati ikdienā no gaļas produktiem vairāk vai mazāk izvairos, bet, manuprāt, tieši šādā un ne citādākā veidā, formātā tai būtu jābūt pieejamai pircējiem (nevis bezizmēra daudzumā, plastmasas plēvē, lielveikala vitrīnā). Garām paiet neiesaku.

DesaCo

Desa & Co veikals

M’archers pusdienu restorāns, delikatešu veikals (Strēlnieku iela 1A) : 

Vieta ar smalki ieturētu stilu, manā mīļajā Rīgas klusajā centrā. Abi šie vietas rakstumlielumi (klusais centrs, smalkais stils) tik absolūti perfekti sader kopā, ka ne ko pielikt, ne atņemt! Patīk! Nelielajās telpās atrodami sapņaini skaisti deserti, svaigi ceptas bagetes kā no franču filmām un delikateses, kuras nekur citur Rīgā neatrast. Šeit paēdīs ne tikai Tavs vēders, bet arī acis. Vienīgais, kurš, iespējams, badā paliks būs Tavs maciņš, bet, ak, tas taču būs tā vērts!

Marchers32

Marchers2

Vairāk atradīsi žurnāla SANTA novembra numura pielikumā “Dzīvo ar baudu”

Beāte

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s