Mājas burgers / uz grila

Mazliet vēsāks rudens vakars, esi saģērbies silti, iznesis ārā krēslus un galdu, savācis malku un kurini grilu. Manuprāt, tieši rudens ir vislabākā sezona grilēšanai – Tu vēl pilnvērtīgāk spēj izbaudīt ēdienu. Dzestrajā gaisā tas sasilda Tevi un šķiet vēl piesātinātāks ar garšām. Mūsmājās mēs patiešām dievinām burgerus – mājās gatavotos. Tāpēc šajās vasaras noslēdzošajās nedēļas nogalēs steidzamies ārpus pilsētas, kur varam baudīt gan dabu, gan debešķīgi gardus pašgatavotus grilētus burgerus!

Burgers-3

Lai grilēts burgers garšotu perfekti :

 1. Grillē visu! Gan maizītes (apzied tās ar sviestu), gan sieru (liec to uz kotletes, kad tā tuvojas gatavībai), gan tomāta šķēlīti.
 2. Apgriez tikai vienreiz! Nebaksti un neaiztiec kotleti vismaz pirmās 3 minūtes. Pēc tam apgriez to un apcep no otras puses.
 3. Gaļai nepievieno itin neko! Nemaz neskaties uz sīpoliem vai maizi, tie nav nepieciešami. Pievieno sāli un piparus. Drīksti apslacīt ar olīveļļu, lai garšvielas labāk sasūcas gaļā, bet tas arī viss.
 4. Ieeļļo resti!
 5. Nepārmīci kotleti!
 6. Kotletes pašā viducī izveido bedrīti, lai tā neuzpūšas!
 7. Kad kotletes forma izveidota, liec tās uz šķīvja un katru atdali ar cepampapīra gabalu, lai pēc tam tās vienkārši varētu novietot uz grila restes, tās lieki nebakstot.
 8. Ļauj gaļai nostāvēties apmēram 10min istabas temperatūrā!
 9. Improvizē! Mēs neliekam burgerā salātus, taču šoreiz ielikām grillētas paprikas gabaliņus.
 10. Pievieno kartupelīšus! Lai arī dievinu visu pēc kārtas grilēt, kartupeļi visgardākie izdodas, cepjot tos uz pannas. Tev būs vajadzīgs sviests, ķiploks un timiāns. Ķiploku nemizo, nesmalcini, tikai uzspied tam ar plakanu virsmu, lai tas pārsprāgst un pievieno kartupeļiem. Garšo fantastiski labi!

Labu apetīti!

Burgers Burgers-2

Rita

One response

 1. Pingback: best of april ’16 « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s