karamelizēti sīpoli

Kad stāstīju jums par to, kā izmantoju medu ikdienā, solīju padalīties arī ar karamelizēto sīpolu recepti, kas arīdzan satur medu. Par to atcerējos tikai pavisam nesen, kad piedalījos brīnišķīgā pasākumā Outdoor Nomnoms, kur mūs cienāja ar fantastikām karamelizēto sīpolu maizītēm. Manai variācijai par karamelizētajiem sīpoliem nepieciešamas tikai trīs sastāvdaļas. Jā, tikai trīs! Priekš kam visu sarežģīt? Rezultāts ir debešķīgi labs arī bez pārējām smalkajām ekstrām, kas piederas citām receptēm.

Marmelade-7

Marmelade-3 Marmelade-2

Lai piepildītu aptuveni 250ml lielu bruciņu ar sīpolu marmelādi Tev būs nepieciešami

7 vidēja lieluma sīpoli (es izmantoju parastos, taču vari ņemt arī sarkanos, tiem būs pievilcīgāka krāsa un maigāka garša)

3 ēdamkarotes balzamiko etiķa

2 ēdamkarotes ar kaudzīti medus

Sīpolus nomizo, griez tos tā, lai veidojas pusaplīši. Pannā sasildi eļļu, liec sīpolus, šķipsnu sāls un sautē uz vidējas uguns. Sautē, kamēr sīpoli ir kļuvuši mīksti, taču neapcep tos. Tad pievieno balzamiko etiķi, ļauj 2-3min pasautēties, lai tas mazliet izgaro, tad pievieno medu. Tagad nogriez zemāku uguni un karamelizē aptuveni 20-30min līdz šķidrums pazudis un sīpoli ieguvuši skaistu krāsu. Atdzesē un liec burciņā.

Man vislabāk tie garšo uz kārtīgas rupjmaizes, taču vari tos pievienot salātiem, sautējumiem, gaļas ēdieniem, dažādām uzkodu maizītēm un likt blakus citiem dipiem, kurus baudīt, piemēram, ar kukurūzas čipsiem.

Marmelade Marmelade-5

Marmelade-6

Lai fantastiski garšo!

Rita

6 responses

  • Tā kā sīpoli pieejami cauru gadu, tad nekad nav nācies taisīt lielos daudzumos – mūsmājās šis gardums pazūd ļoti ātri, nekad nav paspējis sabojāties. Katrā ziņā, iesaku glabāt ledusskapī! Šie konkrētie sīpoli tagad stāv gandrīz nedēļu un palikuši tikai gardāki :)

   Like

 1. Ir 22:00 un beidzot esmu ķērusies klāt Tavai receptei (dievinu karamelizētus sīpolus, nesaprotu, kāpēc to nedarīju agrāk) – kā Tu tiec galā ar lielajām sīpolasarām? :)

  Like

  • Kas tik nav dzirdēts, bet nekad neesmu no sīpolasarām mācējusi izvairīties, tāpēc vislabākais ieteikums būtu tik tiešām sīpolus gatavot desmitos vakarā :D

   Like

 2. Pingback: maizītes ar brī sieru / 3 veidi « femmefarfalle.com

 3. Pingback: Sarkanās kvinojas pica « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s