Sālīti citroni

Pirms četrpadsmit nedēļām jeb nedaudz vairāk kā pirms trīs mēnešiem es iesālīju citronus. Izklausās dīvaini, es zinu. Iesālīju, jo ledusskapī tie bija vairāk kā spēju izlietot un biju dzirdējusi, ka sālīti sanāk ļoti garšīgi – lieliski papildina salātu mērcītes, dārzeņu, gaļas un zivju ēdienus. Ja patīk citrusa garša, pievienot vari absolūti jebkam. Tā arī daru.

Sālīšanas process ilgst divas nedēļas. Tad citroni, precīzāk, citrona miziņa ir gatava lietošanai – ņem ārā no trauka, atbrīvo miziņu no citrona sulīgās daļas un sagriez nelielos kubiņos vai strēmelītēs.

IMG_0480

Vispirms citronus kārtīgi nomazgā un sagriež četrās vienādās daļās, sēkliņas var palikt. Tad tos pa vienam kārto sagatavotajā burciņā, apber ar ēdamkaroti sāls (…uz 6 veseliem, vidēja izmēra citroniem,  izmantoju 6 ēdamkarotes sāls) un piespiež, lai iznāk nedaudz sulas. Šo procesu atkārto līdz burciņā nonākušas visas sagrieztās citrona daiviņas un virsu pārklāj izspiestā sula un izšķīdušais sāls. Burciņu aiztaisi un atstāj ledusskapī uz vismaz divām nedēļām.

Pirmās nedēļas laikā uzraugi vai virs pēdējās miziņas ir saglabājies šķidrums, ja nav – piespied vai pievieno svaigi spiesta citrona sulu. Piedzīvojumu meklētājiem – klāt var pievienot lauru lapas, melnos piparus pat kanēļa standziņu.

Beāte

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s