ceriņi Tavā ēdienkartē

Šķiet, ka šopavasar esmu absolūtā dabas zīmē, par ko tikai priecājos. Jau lasījāt, ka mēneša sākumā savai ēdienkartei pievienoju dažādas uzturvielām superbagātas zālītes. Tagad klāt nākamais posms – izdīgušas ne tikai zālītes, bet arī krāšņi ziedi. Esmu sakaltējusi trejkrāsu vijolīšu tēju, ja tās nav pieejamas, iesaku ievākt ābeļziedus, kastaņziedus vai pienenes, kas ir pieejamāki. Jūs noteikti neesat palaiduši garām to, ka beidzot ir uzziedējuši ceriņi. Šogad ne vien likšu vāzē, lai pavasara smarža pārņem mājokli, bet arī vārīšu no tiem sīrupu.

DSC_0063-2

DSC_0027-2 DSC_0032-2

Ārstniecības nolūkos izmanto gan ceriņu pumpurus, gan ziedus, gan lapas, gan mizu. Pumpuru laiku jau būsim palaiduši garām, tāpēc izmantosim visu pārējo, ko daba mums atkal dāsni dāvina.

Svaigas ceriņu lapas palīdzēs pret galvassāpēm, ja tās liksi uz galvas. Veselas vai sasmalcinātas ceriņu lapas ārstēs brūces vai čūlas. Mizas novārījums noderēs pie ādas iekaisumu ārstēšanas. Ceriņu ziedu tēju palīdzēs cīnīties pret saauksēšanos, gripu, klepu un zarnu treaucējumu gadījumos. Spirta ceriņu izvilkums palīdzēs ārstēt izmežģījumus.

Tu vari no ceriņiem taisīt

 • Tēju
 • Tinktūru
 • Ievārījumu
 • Sīrupu
 • Cept tos kūkās un cepumos
 • Izmantot kokteiļos, vai vienkārši piešķirt ūdenim jaunu garšu
 • Pievienot medum = ceriņu medus
 • Pielikt ziedus cukuram, lai tas kļūtu aromātiskāks
 • Taisīt ceriņu saldējumu (!)
 • Un ceru, ka pie šī punkta jau esi sapratis, ka tos var lietot pēc sirdspatikas un nav jēgas tālākam uzskaitījumam :)

Taču atgriežoties pie sīrupa, Tev būs nepieciešami 100g ceriņu ziedu, 1l ūdens, 300g* cukura un puse citrona sulas. Ziediņus kārtīgi noskalo, piespied citrona sulu, pievieno cukuru un ūdeni. Uzvāri un tad atstāj uz diennakti ievilkties. Pēc tam atkal uzvāri 5-10min un lej traukos.

*Oriģinālajā receptē bija 1kg cukura, taču vairāk par 300g roka necēlās pievienot :) Ja vēlies, lai sīrups būtu biezs, tad pievieno vairāk cukura!

DSC_0040-2

Izvēlējos pagatavot sīrupu, jo šķiet, ka tā ir universāla sastāvdaļa, ko var pievienot gan dzērieniem, gan brīvdienu pankūkām, kā arī profilaktiskos nolūkos lieto pa 1 tējkarotei pāris reizes dienā, lai stiprinātu imunitāti.

DSC_0051-2

DSC_0068-2

Atceries, ja vēlies ceriņus iekļaut savā ēdienkartē, izvēlies violetos ceriņus, neizvēlies potētos ceriņus, kā arī esi uzmanīgs ar baltajiem ceriņiem, kaut arī tiem ir spēcīga pretiekaisuma iedarbība, tie ir stiprāki par violetajiem ceriņiem un pārdozēšanas gadījumā var kaitēt Tavai veselībai. Nelasi tos ceļu tuvumā, atrodi nomaļāku vietu!

R.

 

 

Advertisements

2 responses

  • Potētajiem ceriņiem ziedlapiņas būs neskaitāmi daudz, dažādās formās, dažādās krāsās. Parastie ceriņi ir violeti, ar četru lapiņu ziedlapiņām – tie arī būs īstie. Tas tā vienkāršā valodā runājot :) Lai izdodas!

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s