labākais no medus

Pa galvu atkal dīdās idejas, bet tiklīdz nonāku līdz tam, ka jāuzraksta par manu personīgo superfūdu nr.1, tad galvā sāk skanēt “Sugar Pie, Honey Bunch“. Vārds “honey” noteikti ir viens no maniem mīļākajiem, bet šoreiz ne par to. Šoreiz par manu mīlestību pret medu. Mana dzīve bez tā noteikti nav iedomājama, tiešām, it nekādīgi. Katras vasaras beigās mana ome brauc pie sava bitenieka un iegādājas paprāvu medus burciņu krāvumu visam gadam. Šogad arī tika ievākts pirmais medus no mūsu pašu laukiem, taču visam gadam tā noteikti ir par maz – īpaši zinot mūsu patēriņu. Medum piemīt lērums labu īpašību, kuras nemaz neņemos visas jums izstāstīt. Taču, manuprāt, medus labākās īpašības ir tās, ka tas ir lielisks cukura aizvietotājs, gards enerģijas avots, vielmaiņas paātrinātājs, tam piemīt antibakteriālas īpašības, kā arī tas ir labs draugs skaistumkopšanā.

DSC_0001

Medus man ir brīnišķīgs palīgs kulinārijā, skaistumkopšanā, kā arī reizēs, kad gadās saaukstēties, tur arī pārsvarā to izmantoju. Kā cukura pilnīgs vai deļējs aizstājējs tas noder, gatavojot teju jebkuru saldo ēdienu, neskaitot to, medu ikdienā lietoju gatavojot :

Ideālāko marinādi vistiņai. Kad ātri vajadzīga marināde vistas gaļai un nav laika to tajā izturēt, tad marinādi gatavoju sajaucot sojas mērci, ķiploku un medu. Šāda marināde ir neaprakstāmi garda, kā arī dod vistai patīkami lipīgu apvalciņu. Pirkstiņi noteikti būs jāaplaiza!

Karamelizētos sīpolus. Es apsolos padalīties ar supervienkāršu recepti, kā pagatavot karamelizētus sīpolus, izmantojot tikai trīs sastāvdaļas – pie tam viena no tām ir sīpoli.

Saldus našķus vakariem. Manā pasaulē nav labāka saldā ēdiena par medusmaizi, ar tādu našķi sevi palutinu teju katru dienu. Ļoti labi kāri pēc saldumiem nodzen arī medus sajaukts ar saulespuķu sēkliņām vai kādiem citiem riekstiem. Šāds našķis būs arī labs enerģijas lādiņš.

Medus sejas masku. Neesmu vēl atradusi labāku masku sejas ādas mīkstināšanai un mitrināšani. Āda uzreiz pēc šādas maskas lietošanas mirdz, iegūst labāku krāsu un ir zīdaina. Medu atstāj uz sejas 30min. Joki sākas, kad tas sāk kust :)

Medus skrubi. Sajaucu medu ar sāli un izmantoju kā skrubi – sejas ādai tas ir par pamatīgu, taču ķermenim ideāli.

Rutku ar medu. Rutks palīdzēs atbrīvoties no klepus, kā arī nostabilizēs vēdera darbību. Reizēs, kad gadās kāda no šīm ķibelēm, rutkā ir jāizgrebj iedobe un tur jāieliek medus, kad izveidojusies suliņa, to lieto iekšķīgi.

Ingveru ar medu. Ingveram tāpat kā medum piemīt lērums labu īpašību – tas palīdz cīnīties pret saaukstēšanos, veicina vielmaiņu, atbrīvo organismu no sārņiem, palīdz migrēnas gadījumos un atbrīvo no muskuļu sāpēm. Es ingveru sarīvēju, sajaucu ar medu un lieku burciņā, lai reizēs, kad atkal kārosies ingvera dzēriens, to ātri var pagatavot.

DSC_0015

R.

2 responses

  1. Es Tev pilnīgi piekrītu par medus masku sejai. Es medu vēl papildinu ar maltiem/kaltētiem smiltsērkšķiem. Vienīgi – vislabākais ir, ja var tās 20-30 min. Pavadīt guļus (uz muguras, protams). Savādāk var notecināt datoru, drēbes un grīdu :D

    Like

  2. Pingback: karamelizēti sīpoli « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s