uz svētku galda

Es atkal ierakstu sākšu ar atzīšanos, ka man ir patiešām savādas attiecības ar Lieldienām. Kopš bērnu dienām man negaršo olas un paliek slikti no šūpošanās, tāpēc šie svētki mani nekad līdz galam nav iepriecinājuši, izņemot reizi, kad Lieldienu zaķis svētku rītā man dāvanā bija atstājis zaļu bītleni, nevis olas. Lai nu kā būtu, es mīlu svētkus un svētku radīšanas prieku, tāpēc, protams, Lieldienas nav izņēmums arī tagad, kad esmu, tā teikt, paaugusies. Šogad atzīmējām šos svētkus divatā un pavisam netradicionāli, vismaz netradicionāli man pašai. Bez ierastās pashas, rosola, pīrādziņiem un citiem gardajiem svētku galda viesiem.

DSC_0001

DSC_0061

Šogad mēs svētku galdā cēlām divas svaigās kūkas – gan manis jau izmēģinātu melleņu svaigo kūku, gan avokado, ko pagatavoju pirmo reizi. Vēl viena pirmā reize ir attiecināma uz burgeriem – tos pagatavojām bez maizītes un gaļas. Varbūt šāda variācija par burgeru nemaz nav cienīga nosaukuma “burgers”, taču tas bija vienreizējs. Burgera ierastās maizītes vietā likām sviestā viegli apceptu portobello sēni, gaļas vietā – turku zirņu kotleti. Burgeru papildinājām ar svaigi pagatavotu meža ķiploku pesto, ierasto tomātu, salātlapu un siera šķēli. Mēli var norīt! To papildinājām ar variāciju par grieķu salātiem.

DSC_0076 DSC_0089

DSC_0073

DSC_0042 DSC_0068

Protams, ka Lieldienu svētku galds nav iedomājams bez olām. Tā kā man olas dzeltenumi ne īpaši iet pie sirds, bet sunīšiem tie ir tieši tas, kas vajadzīgs, tad ar Pako pildījām lieliskas sadarbības modeli – es ēdu baltumus, viņš dzeltenumus. Olas krāsojām dabīgajās krāsvielās – sīpolu mizās, sarkanajā kāpostā un kurkumā. Visos novārījumos atstājām tās ievilkties uz nakti – krāsa fantastiska gan olām, gan visiem katliņiem mājās.

DSC_0020

R.

Advertisements

3 responses

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s