gatavojamies Lieldienām!

Vai sīpolu mizu kalni jau veļas pāri groziņa malām? Ja tomēr nē, tad šis ieraksts ir jums. Dalīšos ar pāris manis izmēģinātiem (un vēl ne) ieteikumiem olu krāsošanā, lai šogad Lieldienu galds būtu vēl krāšņāks un mazliet netradicionālāks.

LIELDIEN

 

Pagājušajā gadā sīpolu mizas nesakrāju, tāpēc pirmo reizi izmēģināju vairākus citus paņēmienus –

OLASKR

* Olu krāsas – ļoti lēti, ļoti efektīgi, taču mazliet ķēpīgi, ja nevēlies nokrāsot visu olu un, piemēram, izveidot daudzkrāsainus zīmējumus vai ombre efektu.

* Tēja (izmantoju melno) un kafija krāsas ziņā stipri atgādina sīpolu mizas, tikai tās būs mazliet blāvākas.

* Upeņu ievārījums – ļoti skaisti violeta krāsa. Ar mellenēm noteikti būtu vēl iespaidīgāk.

* Karkadē tēja – man pašai vismīļākais rezultāts krāsas ziņā, taču tēja saēd olas čaumalu – tā ļoti viegli plīst pat rokās, nerunājot par olu kaujām.

 

MARMORA OLAS

Šajā sezonā esmu apmāta ar marmora tekstūru, tāpēc dalos ar jums super vienkāršā paņēmienā. Groziņā kopā ar sīpolu mizās krāsotām olām, izskatīsies perfekti. Jums vajadzēs nagu lakas, trauciņu ar ūdeni (tādu, kuru nebūs žēl izmest), gumijas cimdus, kā arī papīra lapu vai avīzi, un, protams, olas (vēlams baltas). Ja māc šaubas par nagu lakas ietekmi uz olu, tad izpūtiet olu tukšu un atstājiet tās kā dekoratīvu elementu.

DSC_0214

1. Trauciņā ar ūdeni iepilina nagu laku – vienu vai vairākus toņus, tā ir jūsu izvēle.

DSC_0218

3. Mērc tajā olu.

4. Ņem ārā un liek nožūt uz papīra.

Gatavs!

DSC_0266

DSC_0256

DSC_0259

Ieinteresējis, taču vēl neizmēģināts palicis sarkanais kāposts, spināti, vīnogu sula un tumeriks, ko noteikti iesaku pamēģināt. Ja vēlies panākt marmora efektu, krāsojot ar dabīgajām krāsvielām, tad olu pirms krāsošanas, apviļā ar kokosriekstu eļļu ieziestā un saburzītā maisiņā, ja vēlies izšļakstītas krāsas efektu “uzšpricē” izkausētu kokosriekstu eļļu ar zobu birsti. Šādā veidā olu nevāra, tikai iemērc burciņā pildītā ar novārījumu, piemēram, sarkanā kāpososta, un atstāj uz laiku no 20min līdz vairākām stundām.

Ja nezini, ko iesākt ar kaudzēm vārīto olu pēc Lieldienām un vēlies uzzināt šādus tādus interesantus faktus par tām, tad skaties šeit!

R.

Advertisements

4 responses

    • Ideāli, Agij! Par sarkanajā kāpostā krāsotām olām jau sapņoju pagājušajā gadā, bet nācās izlīdzēties ar to, kas mājās atrodams. Šogad jāparūpējas, lai tieši sarkanais kāposts ir tas, ar ko izlīdzēties. Ir kādi knifiņi, kurus ievērot? Un foršus svētkus!

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s