iecienītākie pārtikas preču veikali

Kaut arī bez Rimi neiztikt, tomēr arvien vairāk uzmanības pievēršu mazajiem veikaliem un tirdziņiem, un nu jau ir izkristalizējušies pāris, kuros regulāri iegriežos pēc konkrētām precēm. Padalīšos ar savu iecienītāko pārtikas preču veikalu sarakstu un gribu, lai jūs padalaties ar savu. Lai iet!

Tīrā maize (Ģertrūdes iela 60). Tīrā maize ir bezglutēna produktu maiznīca. Šeit cep maizi, smalkmaizītes, cepumus un citus gardumus, kuru sastāvā nav glutēna. Maize, kuru esmu mēģinājusi man pašai negāja pie sirds, taču pārējie produkti – siera kruasāni, kokosriekstu austiņas un buljona pīrādziņi ir pat ļoti gardi. Iesaku pamēģināt arī picu un saldējumu vafeļu glāzītē – saldējums šeit ir gardumgards.

Sojas veikaliņš (Dzirnavu iela – starp Skolas un Valdemāra ielām). Starp lielajām ēkām paslēpies mazs veikaliņš, kurā nopirkt sojas produktus, daudznedažādas garšvielas, eļļas, graudaugu produktus u.c. Regulāri pērku garšvielu Kreuter Mix, kuru noteikti iesaku pamēģināt. Tā ideāla papildinās teju jebkuru sāļo ēdienu.

Gemoss (Ropažu iela 63, Mūkusalas iela 73). Man drošvien nav jāpaskaidro, ko šeit var iegādāties. Regulāri pērku šeit sveramos riekstus, mans favorīts ir medū grauzdētās mandeles, mmm.

Idille (Barona iela 46). Idille piedāvā Latvijā audzētu un ražotu produkciju – augļus, dārzeņus, gaļu, dažādus graudaugu maisījumus un vietējos našķus, kā arī kosmētiku. Regulāri pērku šeit Nuteko zemesriekstu sviestu, kā arī Sidrabjērs gaļas produkciju.

Rāma (Barona iela 56). Rāma veikaliņā iespējams iegādāties ne vien dažādus pārtikas produktus – gī sviestu, veģetāros cīsiņus, dažādas eļļas, tējas, garšvielas, pupas un zirņus u.c., bet arī  kosmētikas preces, austrumnieciskus apģērbus un interjera priekšmetus. Es dievinu Indijas garšvielas, tāpēc regulāri iegādājos tās šeit – manuprāt, nav labāka karija par Rāmā iegādājamo. Pērku šeit arī vīraku (sarasvati), kā arī kosmētikas līdzekļus un Yogi tējas.

Grauda spēks (Lāčplēša iela 61). Grauda spēka veikaliņā atradīsiet dažādus miltu produktus, graudus, sēklas, garšvielas un tējas. Šeit ir patiešām plaša pilngraudu miltu izvēle. Mans absolūtais favorīts : rudzu makaroni.

Kalnciema tirgus (Kalnciema iela 35). Ikviens, kurš ir bijis šajā tirdziņā apstiprinās, ka esot šeit, iegādājies ne vien labus produktus, bet arī saņem lieliskas sajūtas. Šajā vietā iegriežos salīdzinoši reti, taču esmu iecienījusi “Mežrozīte” produkciju – īpaši Mežrozīšu čupa-čupus, mandeles grauzdētas ķiplokos, Sidrabjērs produkciju, kas tirdziņā ir plašākā izvēlē, nekā iepriekšminētajā Idillē, izmēģināšanas vērts ir arī Burkānciema kazas siers ar ķiplokiem, uz turpat atrodamās Svētes graudu maizes šķeles garšo perfekti.

Čiekurkalna tirgus (Ropažu iela 70). Ziemas mēnešos šeit ir garlaicīgi, jo stendi lielākoties ir tukši. Siltajos mēnešos šeit iegādājos dārzeņus, augļus, ogas u.c. sezonālos produktus. Taču neizlaižu nevienu nedēļas nogali, lai šeit iegādātos mājas vistu un paipalu olas. Runā, ka paipalu olas termiski apstrādāt esot teju grēks, jo tās zaudējot gandrīz visas uzturvielas, tāpēc paipalu oliņas jēlas iesitu ikrīta smūtijā, vai arī pavisam neilgi pacepu uz pannas un lieku uz maizītes. Un mazliet novirzoties no pārtikas, šeit ir lieliskākais krāmu tirdziņš.

1

R.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s