kā visvieglāk nomizot vārītas olas?

Sāls ūdenī, ledus aukstā ūdenī, sodas ūdenī – kas tik nav dzirdēts un izmēģināts, taču metode, kā viegli nomizot vārītas olas, ko atklāšu jums šoreiz, mani nepieviļ itin nekad. Nereti tiek dzirdēts, ka šīs daudzās metodes ir mīts un ka patiesībā viss ir atkarīgs no olas svaiguma, taču es patiešām ticu šai savai metodei bez nosaukuma – varbūt kāds man var ar to palīdzēt? Katrā ziņā nākamreiz, kad vārīsiet olas, jums vajadzēs knopku (piespraudi). Olā jāizdur caurumiņš un tā jāliek vārīt kā ierasts. Olas čaumala nonāk ļoooti viegli, pats galvenais, ka ola pēc mizošanas ir gluda.

2

3

5

INTERESANTI PAR OLĀM

  • Pašlaik lasu Mārtiņa Sirmā virtuves padomu grāmatu (ļoti iesaku izlasīt visiem tiem, kas ar gatavošanu ir uz Tu) un kā reiz uzdūros nodaļai par olām. Vai zinājāt, ka tas, ka olas jāglabā ledusskapī ir aizspriedums? Grāmatā tas skaidrojams ar to, ka ieliekot olu ledusskapī, tā iekonservējas un mirst – tā nekad nebūs tik garda un tik labi neizcepsies. Olas ir jātur istabas temperatūrā un tikai īsi pirms gatavošanas jāieliek atdzesēt. Glabājot tās istabas temperatūrā, tās ilgāk saglabāsies svaigas. Derīguma termiņš, kas norādīts uz olu iepakojuma attiecas arī uz olu glabāšanu istabas temperatūrā.
  • Neatceros, kur smēlos šo gudrību, taču arī tā patiešām strādā – ja gadās, ka traukā līdz ar iesisto olu iekrīt arī olas čaumala, to visvienkāršāk ir izņemt olas čaumalas pusīti, kas palikusi jums rokās. Čaumalas pievelk viena otru. Vairs nekādas ķēpāšanās, pamēģiniet!
  • Omlete nepaceļas, ja to cep eļļā. Tā jāgatavo sviestā!

RECEPTE

Jāatzīst, ka esmu no tiem, kas no vārītām olām rūpīgi izkasa olas dzeltenumus, jo tos vienkārši nevaru dabūt sevī iekšā, taču esmu atklājusi, ka pildītas olas šo dzeltenuma iedabūšanu sevī mazliet atvieglo. Viss ir vienkārši – novārītas olas pārgriež uz pusēm, izņem dzeltenumu (šajā nu es esmu profesionālis), dzeltenumus sajauc ar sinepēm, zaļumiem (pētersīļiem, dillēm, lociņiem) un garšvielām (sāli, pipariem, vai kādu iecienītu garšvielu maisījumu), var arī pievienot, piemēram, avokado, rūpīgi samaisa un liek atpakaļ olas baltumu šķīvīšos. Pa virsu var likt laša šķēlītes, bekonu, asos piparus, vai zaļumus. Ātra, viegla un veselībai draudzīga uzkoda.

7

R.

Advertisements

2 responses

  1. Pingback: gatavojamies Lieldienām! « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s