Ābolu sidra etiķis – skaistumam un veselībai

Kādu dienu pastiprināti meklēju informāciju par dažādiem dabiskiem, mājās pieejamiem produktiem, kuri varētu veicināt matu augšanu, piešķirt tiem spīdumu un veselīgu struktūru. Meklējumi apstājās pie man vēl neiepazītā ābolu sidra etiķa. Pēc daudz un dažādu aprakstu izlasīšans, likās gandrīz kā brīnumdaris, neaizstājams un ļoti efektīvs palīgs ne tikai ēdienu gatavošānā, bet arī visdažādākās ar skaistumkopšanu saistītās situācijās.

Bioloģiski tīro, Francijā ražoto Beaufor ābolu sidra etiķi iegādājos Gemosā.

abolu_sidra_etikis1


Matiem, sausai galvas ādai.

Pirmais ko izmēģināju, protams, bija matu skalošana – nelielā burciņā ielejam ābolu sidra etiķi, atjaucam ar ūdeni, attiecībā 1:3. Kad mati izmazgāti ar šampūnu un izskaloti, skalojam tos vēlreiz ar sagatavoto šķidrumu un atstājam matos. Vai tas palīdz matiem ātrāk augt? Vēl spriest nevaru ( gribētos teikt, ka jā…), bet mati tik tiešām kļūst mīkstāki, to gali gludāki. Ābolu sidra etiķis lieliski iedarbojas arī uz galvas ādu, matu saknēm – mitrina, baro. Ar tā palīdzību var tikt vaļā gan no blaugznām, gan pārāk sausas galvasādas.

– Ābolu sidra etiķis aiztur matos esošo mitrumu un proteīnu, tas palīdz balansēt pH līmeni, kas matus padara ne tikai mīkstus un viegli ķemmējamus, bet arī gludus (gludos matos vislabāk redzams to spīdums).


Izsitumiem, apsārtumiem, apdegumiem, taukainai ādai.

Kādu vakaru ābola sidra etiķi pasmērēju (pāris pilieni uz vates piciņas) uz sejas, vietā, kur nupat ārā gribēja izspraukties visparastākā tīņu pumpa. Izdarīju to un nākamajā rītā no tās vairs nebija ne miņas. Ticiet vai nē, bet palīdzēja!

Ābolu sidra etiķis satur ne tikai skābes, kurām piemīt antibakteriālas īpašības, bet arī vielas, kuras palīdz balansēt ādas pH līmeni t.i. neļauj tai būt pārāk sausai vai pārāk taukainai, tās atver poras un ļauj Tavai ādai elpot.


Vielmaiņai, augstam asinspiedienam, diabētam

Pilns internets ar dažādām “kokteiļu” receptēm, kuras sola ķermeņa masas samazināšanu. Iespējams, tās darbojas, bet man ļoti patīk etiķa garša kā tāda, tāpēc iesaku to pievienot ēdieniem kā skābuma elementu vai pat rīta dzērienam citrona vietā.

Lietojot ābolu etiķi (iekšīgi), tas attīra organismu no sārņiem, toksīniem, paātrina glikozes apstrādi, samazina holesterīna līmeni un uzlabo gremošanu. Tajā ir dažādas ķermenim nepieciešamās minerālvielas, aminoskābes, balastvielas un fermenti (olbaltumvielas).


Zobu higiēnai, balināšanai.

Izklausās bailīgi, bet gluži loģiski – pārāk aizrauties nevajadzētu, jo tā var sabojāt zobu emalju, bet ābolu sidra etiķi, tīrā veidā var uzklāt uz zobiem, tad izskalot. Tā antibakteriālās īpašības ne tikai attīrīs zoba virsmu, bet arī atbrīvos tos no dzeltenās nokrāsas.

– Beāte

3 responses

  1. Pingback: 3 LIETAS TAVĀ SKAISTUMKOPŠANAS SKAPĪTĪ STĀV | Stils Bez Tabu

  2. Pingback: monthly favorites / Januray « femmefarfalle.com

  3. Pingback: monthly favorites / RUDENS 2018 « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s