Biešu pesto / Beetroot pesto

Īsā laika posmā bietes kļuvušas par vienu no maniem mīļākajiem dārzeņiem. Ne tikai to saldās garšas, bet arī tiešām vērtīgo uzturvielu dēļ. Tumši violeto krāsu šim dārzenim piešķir tajā esošais betacianīns. Šī viela ne tikai , bietes griežot vai rīvējot, nokrāso mūsu pirkstus, bet arī stimulē aktīvi darboties aknām, kas savukārt palīdz mūsu ādai būt veselīgai, skaistai un mirdzošai. Betacianīns mūsu ķermenī rada dažādas ķīmiskas reakcijas, kuras aktivizē organisma atkritumvielu sadalīšanu un izvadīšanu, veic detoksu. Vēl – bietēs ir daudz antioksidantu un nitrāta. Nitrāts mazina asinspiedienu un pie augstas slodzes paaugstina izturību.

IMG_0148

Vārdsakot – lielisks dārzenis, kurš pavisam noteikti ir pelnījis papildus uzmanību. Pārsvarā no bietēm esamu gatavojusi vienkāršus salātus ( rīvētas bietes, marinēti gurķīši un siers), bet tik tikko atklāju vēl kādu fantastisku recepti, atrastu birojā uz galda. Tur kādu dienu kolēģis Uģis degustācijai bija atstājis biešu pesto…

 

IMG_0098

Mēģinot atdarināt nogaršoto, nonācu pie šādām sastāvdaļu proporcijām. Viss sanāca vēl labāk kā gaidīju! Nepieciešams :

2 vidēja izmēra, vārītas bietes (Bietes iesaku vārīt pašiem, jo veikalos nopērkamās, jau gatavās diemžēl garšo pēc… papīra. Vidēja izmēra bietes, nesagrieztas ar visu miziņu vāriet aptuveni stundu un atstājiet katliņā līdz ūdens pilnībā atdzisis. Šādi pagatavotas tās saglabās visas savas labās īpašības un vitamīnus)

2 ķiploka daiviņas

1 neliels citrons ( Būs nepieciešama gan sula, gan miziņa. Sulu iesaku nežēlot, tā pesto dos superīgu garšas neiansi)

sāls un pipari

olīveļļa

cietais siers (Var izmantot arī Feta sieru vai jebkuru citu, pēc izvēles)

pievienot var arī dažādus riekstus (pistācijas, mandeles, valriekstus) vai medu , bet to atstāju citai reizei.

IMG_0148

IMG_0048

 

Pagatavošana ļoti vienkārša – sagriežam bietes mazākos gabaliņos, rūpīgi sablenerējam. Sablenderētajai masai klāt pielejam olīveļļu, smalki sakapātas ķiploka daiviņas, citrona sulu, citrona miziņu, smalki sablenderētu cieto sieru, sāli un piparus. Visu samaisa, vēlreiz sablenderē un pagaršo – varbūt prasīsies vairāk citrona sulas, varbūt krēmīgums, kuru rada pievienotais siers…

IMG_0054

Biešu pesto perfekti derēs gan pie pastas ēdieniem, gan picai, gan uz lavaša vai apgrauzdētas pilngraudu maizītes. Ja vēlies pievienot arī riekstus (izmērcētus un sablenderētus), pesto konsistence būs krietni biezāka, tumīgāka.

Neesmu vēl pārbaudījusi, bet uzglabāt ledusskapī šo pesto var līdz pat 2 nedēļām. Lai garšo!

– Beāte

3 responses

  1. Pingback: vērtīgās zāles – nezāles « femmefarfalle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s