cepti āboli / quick and easy fall-winter dessert

1

 

Mana omīte nupat padalījās ar mani lieliskā receptē – viegls un ātrs veids, kā pagatavot ābolus, kas rezultējas ar ļoooti gardu iznākumu. Iepriekš ābolus gatavoju krāsnī, izgriezu serdes, pildīju ar sviestu, kanēli un cukuru, bet, re kā, izrādās tik pat gardu rezultātu var panākt daudz vienkāršākā veidā.

Ideāla ceptu ābolu recepte – liek pavisam maza izmēra ābolus katliņā vai pannā. Pārlej ūdeni, lai nosedz trauka dibenu aptuveni centrimetra-pusotra augstumā, un pievieno cukuru VAI pievieno tikai ūdeni un, kad gatavi, aplej ar medu.  Uz katru ābolu pievieno aptuveni tējkaroti cukura. Cukura vietā es izmantoju stēvijas pulveri, kas deva cerēto rezultātu – to gan jālieto daudz mazākās devās. Pievieno arī kanēli. Liek uz plīts pannu vai katliņu ar vāku un gatavo aptuveni 15min uz mazas uguns. Kad āboli mazliet ieplīsuši – tie ir gatavi. Ņem nost no plīts un ēd karstus, vai atdzesē. Abēdāji garšo lieliski. Ābolu ņem aiz kātiņa un liek mutē, serde paliek pie kātiņa, tāpēc ēšanas process itin nemaz nav ķēpīgs, galvenais aplaizīt pirkstiņus!

2

R.

Advertisements

One response

  1. Lieliska recepte. Arvien turpini pa reizei gatavot un iesaku visiem. Šeit klāt izcili der kāds labs sarkanvīns. Tad vispār vakars un deserts labāks kā smalkā restorānā.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s