mini siera kūciņas / mini cheescakes

I’m not into sweets, but i’m into cooking. Still there are few sweets that I cannot resist, one of them is cheesecake, so one day I decided to bake few mini cheesecakes instead of only one. It’s better to have plenty of them, rather than one, isn’t it? With last local berries it would be great farewell to summer. 


Neesmu saldummīle, bet esmu gatavotmīle, lai gan jāatzīst, ka ir pāris kārumi, kuriem nekad nespēju pretoties. Viens no tiem ir siera kūka. Kādu dienu nonācu par labu mini siera kūciņām, jo labāk, lai ir vairākas kūkas, nevis viena, vai ne? Ar vietējām ogām, kas vēl pie mums atrodamas, mini siera kūciņu vakars būs pavisam atbilstošs, atvadoties no vasaras.

3

 

Lai pagatavotu 18 mini siera kūciņas būs nepieciešams : 

300g Selgas cepumu, kas ir pusotra paciņa (pārējie vēderā iekšā) / 300g biscuits

80g sviesta / 80g butter

360g svaigā siera, izmantoju RASA ražojumu / 360g cream cheese

1 tējkarote ar kaudzīti kanēļa / 1teaspoon cinnamon

3 maza izmēra olas / 3 small eggs

125g pūdercukura / 125g caster sugar

1 ēdamkarote citrona sulas / 1tablespoon lemon juice

Ogas dekorēšanai / berries for decorating

1

 

Crumble biscuits until they are smooth, add melted butter and cinnamon, mix it. Cinnamon adds that extra taste to cheesecakes, but you can get along without it. Organize crumbled biscuit mass into muffin pan with muffin cups approximately 1-2 cm thickness. Mix properly cream cheese with eggs, caster sugar and lemon juice, then pour it above biscuit mass. Bake in 160 degrees Celsius about 15-20 min.


Cepumus sasmalcina, lai masā nepaliktu lieli gabaliņi,  pievieno izkausētu sviestu un kanēli, ļoti kārtīgi samaisa līdz viendabīgai masai. (Kanēlis cepumu masā piešķīra ļoti īpašu garšu šai kūciņai, bet arī bez tā, protams, var iztikt). Kārto cepumu masu veidnēs, kurās ieklātas papīra formiņas, aptuveni 1-2cm biezumā. Pārāk stipri masu nevajadzētu piespiest, taču nevajadzētu arī atstāt pārāk irdenu. Krēmsieru rūpīgi sajauktu ar citrona sulu, olām un pūdercukuru, lej pa virsu cepumu masai. Cep 160 grādos aptuveni 15-20 minūtes.

Vislielākā noņemšanās ir ar cepumu masas izlīdzināšanu trauciņos, lai tā būtu viscaur vienmērīga, pārējais gan ir tīrais nieks. Tā kā noteikti brīvdienās ieprieciniet sevi un savus mīļos ar šo debešķīgi gardo kārumu!

2

R.

Advertisements

5 responses

  1. Super izskatās. Domāju, ka pienāks brīdis un pasūtīšu Tev, lai Tu mani aplaimo ar šādām kūciņām, bet, laikam, jāsteidzas, kamēr vēl ir svaigas ogas.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s